Zapłacona eFaktura Multimedia S.A

Czy ktoś z Was opłaca faktury z Multimedii poprzez eBOK? Jak długo trwa zaksięgowanie wpłaty? Bo ja po raz pierwszy robiłem przelew bez papierowej faktury i jak na razie mam “w trakcie realizacji” - oczekiwanie na zaksięgowanie w systemie… (płatności obsługuje BlueMedia).

1 polubienie

Pewnie jutro zaksięgują.

Czekaj spokojnie. Tam musi księgowa ręcznie to zaksięgować. Zrobi to jak będzie miała czas. Teraz to może jej kawa stygnie. :wink:

Teoretycznie minęło już 24 godziny od wpłaty, dlatego pytam - myślałem, że to działa na tej samej zasadzie, co PayU - natychmiastowa wpłata… Faktura chyba poprawnie zapłacona, bo nie mam już przycisku Zapłać.

Nie. To działa ręcznie dlatego dłużej trwa. Spokojnie. Jeżeli zapłaciłeś i wpisałeś prawidłową kwotę to nie masz się czym już przejmować. Nie wiem ile zapłaciłeś przed terminem bo na przykład jak termin masz powiedzmy do 8 a dziś jest 4 to księgowanie może trwać nawet te 4 dni.

Ok. Dzięki. W sumie w najgorszym wypadku mnie odetną i się sytuacja wyjaśni w BOK-u :slight_smile:

Jak chcesz mieć konkretną odpowiedź a nie żartobliwe przypuszczenia, zadzwoń do BOK Multimedii i wszystkiego się dowiesz.

1 polubienie

Dlaczego płacisz w ten sposób? Może to niewiele (1,50 zł) ale pobierają prowizję a ja nie mam zamiaru tego płacić bo to rocznie 18 zł. Tak trudno przekopiować z faktury numer konta i kwotę do zapłaty? Chyba, że Twój bank też pobiera prowizję.