Zapobieganie Wykonywaniu Danych (DEP) blokuje explorer.exe

Witam.

Mam problem z używaniem ATI Tray Tools v.1.3.6.1042 włączonego w skład pakietu sterowników do karty graficznej Omega ATI Drivers, którego obecnie używam w moim Laptopie (powód: oryginalne sterowniki Acera są z 2004 roku i przestały prawidłowo działać, natomiast AMD ATI nie obsługuje komputerów tej firmy).

Otóż jest w nim opcja “rozszerzony pulpit” co powoduje, że można obsługiwać równocześnie dwa monitory jak jeden wielki.

Problem jest następujący:

Kiedy wybieram PPM ikonkę ATT, a następnie “Ustawienia Monitora i TV” i stamtąd “Pulpit rozszerzony”, owszem, opcja działa, jednak pojawia się taki komunikat:

blondynkaii0.png

Kliknięcie “Zamknij Komunikat” równa się ponownemu uruchomieniu explorer.exe (a wiec restartowi powłoki systemowej, lub (jeśli był uruchomiony Eksplorator Windows (mam ustawione żeby były w osobnych procesach bo za często się sypała cała powłoka z powodu zawieszenia jednego Eksploratora)) pojawieniu się nowego okienka Eksploratora Windows.

Mała wskazówka-pytanie: Czy to może mieć coś wspólnego z tym, że w oryginalnych sterownikach Acera do ATI z 2004 roku (dostępne na http://global.acer.com) wysiadła ta sama opcja(jednak ona po prostu tam nie działała, nie wywołując komunikatu o błedzie)?

Poniżej konfiguracja komputera i log HijackThis (może coś się znajdzie…)

Przy okazji - co może być przyczyną, że w G DATA Internet Security 2007 proces AVKProxy.exe po przejściu systemu w stan wstrzymania i obudzeniu, blokuje całkowicie internet poza komunikatorem Gadu-Gadu?

Można ten komunikat wyłączyć

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=5989&st=45&p=93483entry93483

wpisy

usuń HijackThisem

wpisy

jeśli nie znasz tych programów usuń HijackThisem pogrubione usuń ręcznie

:slight_smile:

Czy to ma w ogóle jakiś większy wpływ na bezpieczeństwo systemu? Bo u mnie to się pojawia po raz pierwszy, i za każdym razem dla explorera za to, że próbowałem rozszerzyć pulpit :stuck_out_tongue:

Co do ADSTechnology - wiem co to jest - próbowałem to wyplenić ale widać zapomniałem o czymś. :frowning:

Co to?

Legalny szpieg od realteka

Nie wpłynie na pracę karty dźwiękowej? Koniec końców w ProcesViewer’ze ma ikonkę Realteka :stuck_out_tongue: Co szpieguje tak ogółem?

Nadal nie wiem co to jest…

Nie wpłynie. Nie wiem co szpieguje ale wiem, że to szpieg :stuck_out_tongue:

Daj jeszcze log z Combofix. Postaram się dzisiaj sprawdzić /jutro albo ktoś inny sprawdzi.

Masz tylko sfiksiwać w Hijacku, czyli wyłączyć z Autostartu.

Nie usuwaj pliku z dysku!

jessi

Wracając do głównego problemu - co mogło spowodować, że nagle Zapobieganie Wykonywaniu Danych zaczęło się mnie czepiać o rozszerzanie pulpitu?

I jeszcze pozwolę się upomnieć o to:

EDIT:

Fajny ten ComboFix :confused: Naśmiecił po sobie jak jasna nie-powiem-co!! Mogłem zaufać antywirusowi…

Kolejno - Najpierw wszystko w porządku, później kazał sobie pozwolić na restart - pozwoliłem, później cały czas bawił się explorerem (włączał, wyłączał, właczał itd.) aż w końcu explorer dostał zwiechy to ten łaskawie powiedział, że ma log. Log zaraz wkleję, najpierw się poużalam.

Uruchomiłem ponownie system, i oto co dostałem na powitanie, po 5 automatycznym uruchomieniu i wyłączeniu explorera:

No fajnie… do “raportu” załączony jest ten plik:

A teraz wklejam log ComboFix’a. Mam nadzieję, ze warto było stracić część ustawień Windowsa które pozmieniał, w tym przeglądarkę e-mail i kto wie co jeszcze…

EDIT2:

Znalazłem jeszcze jeden plik CF’a, więc dodaję i te:

Co to za jakaś kwarantanna? Kto mu pozwolił tam przenosić pliki, o których nic nie wiem?

Tak więc proszę teraz kolejno o pomoc w następujących sprawach:

  1. Dlaczego nagle się zaczął pojawiać ten błąd z explorerem przy rozszerzaniu pulpitu?

  2. Co może powodować, że po obudzeniu komputera ze stanu czuwania, proces AVKProxy.exe należący do G DATA Internet Security 2007 (wygranego w konkursie dobrychprogramów :D) blokuje internet (poza GG) oraz ma 100% użycia procesora?

  3. Dlaczego po użyciu CombatFix’a, nagle zaczęły się kolejne problemy z explorerem?

  4. Dlaczego CombatFix bez mojej zgody zmienił mi ustawienia domyślnej przeglądarki, programu e-mail oraz niektóre inne ustawienia?

  5. Czym są te pliki, które CombatFix przeniósł do “kwarantanny”, skąd je tam wziął (jakbym chciał je przywrócić) i dlaczego znowu zrobił to bez mojej wyraźnej zgody?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Złączono Posta : 01.09.2007 (Sob) 1:09

Gratuluję serdecznie - udało się wam ROZWALIĆ MÓJ KOMPUTER.

Od chwili ostatniej edycji poprzedniego posta komputer wysiadł. Jestem w trybie awaryjnym z obsługą sieci - będę robił backup i reinstalkę.

Teraz mi lepiej powiedzcie co się spiep***ło że dzięki poradzie “Skasuj to” “daj logi tego” straciłem cały system.

Przywracanie nic nie dało.

Czekam na wszystkie możliwe odpowiedzi.

PS. ArekMalek - jak chcesz naprawić to co zepsuła twoja rada, to czekam na odpowiedź jak to naprawić bez reinstalki. Daję czas do godziny 15. Później reinstalka a o tobie pogadam sobie z adminami, jak to ładnie pomagasz ludziom na forum…

Edit:

PS2. Z tego co wywnioskowałem to coś się stało ze sterownikami karty graficznej… Zbieg okoliczności czy coś uderzyło mi w słaby punkt systemu?

Złączono Posta : 01.09.2007 (Sob) 1:13

Dobrze wiedzieć - 5 dni temu okazało się, że jest bład w programie… CUDNIE… Czytałem tamten temat 2 tygodnie temu…

JAK MOŻECIE KOMUŚ KAZAĆ UŻYWAĆ PROGRAMU, KTÓRY NISZCZY SYSTEM?!

I to na dodatek programiście - laikowi z obsługi!!

Kurde mol, nie no, to była przesada.

Przecież combofix znowu był w użytku… Widocznie autor jeszcze go nie naprawił, więc trzeba to napisać… Myśleliśmy, że już jest ok.

ComboFix usunął, bo najwidoczniej te pliki były zarażone.

Jeśli chcesz mimo to przywrócić te pliki, to nic prostszego: wystarczy przenieść je z Kwarantanny na właściwe miejsce i usunąć z ich nazwy dodatek “vir”.

U mnie ta najnowsza wersja ComboFixa sprawuje się dobrze, nie usuwa niczego niewłaściwego, bo nie mam nic zarażonego. :slight_smile:

jessi

Jessica - skoro jednak combofix komuś popsuł sysa to lepiej go nie używać znowu… Do czasu wydania nowszej wersji.

Pozdr, arekmalek.

A ja nie sądzę, że to ComboFix zawinił.

Wg mnie po prostu Combo tylko unaocznił to, co było już wcześniej zepsute i nawet gdyby Combo nie został zastosowany, to problemy i tak wyszły by na jaw prędzej czy później.

jessi

Więc kolejno: zawiniły stery grafiki, dowalił im systemowy DEP a ComboFix skasował jedną rzecz co nie miał skasować (tak mi znajomy “informatyk” (że też ta nazwa przyjęła się dla nie-programistów) mówił) no i wszystko poszło w drzazgi.

System awaryjny odpalił, robiłem backup od północy do piątej rano. Dziś od 9 do teraz instalowałem system i niezbędne rzeczy, zaraz zainstaluję poprawki i zrobię obraz dysku (dla potomnych ;P).

Dziękuję za próbę pomocy. Myślę, że temat do zamknięcia, chyba, że odpowiecie mi jeszcze na to moje utęsknione pytanie, co z tym AVKProxy.exe z G DATA Internet Security, który co nieco psuje w systemie, szczególnie z internetem. Przypominam, że program dostałem w konkursie dobreprogramy.pl i mam go od marca… Więcej informacji w poprzednich postach.

PS. Jest w nim jeszcze jeden błąd - bardzo często w centrum kontroli pojawia się informacja o zajęciu aplikacji i przyciski “Przełącz na…” oraz “Próbuj ponownie” - jedyna metoda, żeby to zniknęło to poczekać z pół godzinki… Też nie wiem co może być tego przyczyną.

Pozdrawiam i przepraszam za wcześniejsze zachowanie (poniosło mnie nieco jak system się sypnął) - Shirou Noir