Zapobieganie Wykonywaniu Danych (DEP) blokuje explorer.exe


(Shirou Noir) #1

Witam.

Mam problem z używaniem ATI Tray Tools v.1.3.6.1042 włączonego w skład pakietu sterowników do karty graficznej Omega ATI Drivers, którego obecnie używam w moim Laptopie (powód: oryginalne sterowniki Acera są z 2004 roku i przestały prawidłowo działać, natomiast AMD ATI nie obsługuje komputerów tej firmy).

Otóż jest w nim opcja "rozszerzony pulpit" co powoduje, że można obsługiwać równocześnie dwa monitory jak jeden wielki.

Problem jest następujący:

Kiedy wybieram PPM ikonkę ATT, a następnie "Ustawienia Monitora i TV" i stamtąd "Pulpit rozszerzony", owszem, opcja działa, jednak pojawia się taki komunikat:

blondynkaii0.png

Kliknięcie "Zamknij Komunikat" równa się ponownemu uruchomieniu explorer.exe (a wiec restartowi powłoki systemowej, lub (jeśli był uruchomiony Eksplorator Windows (mam ustawione żeby były w osobnych procesach bo za często się sypała cała powłoka z powodu zawieszenia jednego Eksploratora)) pojawieniu się nowego okienka Eksploratora Windows.

Mała wskazówka-pytanie: Czy to może mieć coś wspólnego z tym, że w oryginalnych sterownikach Acera do ATI z 2004 roku (dostępne na http://global.acer.com) wysiadła ta sama opcja(jednak ona po prostu tam nie działała, nie wywołując komunikatu o błedzie)?

Poniżej konfiguracja komputera i log HijackThis (może coś się znajdzie...)

Przy okazji - co może być przyczyną, że w G DATA Internet Security 2007 proces AVKProxy.exe po przejściu systemu w stan wstrzymania i obudzeniu, blokuje całkowicie internet poza komunikatorem Gadu-Gadu?


(Leon$) #2

Można ten komunikat wyłączyć

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=5989&st=45&p=93483entry93483

wpisy

usuń HijackThisem

wpisy

jeśli nie znasz tych programów usuń HijackThisem pogrubione usuń ręcznie

:slight_smile:


(Shirou Noir) #3

Czy to ma w ogóle jakiś większy wpływ na bezpieczeństwo systemu? Bo u mnie to się pojawia po raz pierwszy, i za każdym razem dla explorera za to, że próbowałem rozszerzyć pulpit :stuck_out_tongue:

Co do ADSTechnology - wiem co to jest - próbowałem to wyplenić ale widać zapomniałem o czymś. :frowning:

Co to?


(Arekmalek) #4

Legalny szpieg od realteka


(Shirou Noir) #5

Nie wpłynie na pracę karty dźwiękowej? Koniec końców w ProcesViewer'ze ma ikonkę Realteka :stuck_out_tongue: Co szpieguje tak ogółem?

Nadal nie wiem co to jest...


(Arekmalek) #6

Nie wpłynie. Nie wiem co szpieguje ale wiem, że to szpieg :stuck_out_tongue:

Daj jeszcze log z Combofix. Postaram się dzisiaj sprawdzić /jutro albo ktoś inny sprawdzi.


(jessica) #7

Masz tylko sfiksiwać w Hijacku, czyli wyłączyć z Autostartu.

Nie usuwaj pliku z dysku!

jessi


(Shirou Noir) #8

Wracając do głównego problemu - co mogło spowodować, że nagle Zapobieganie Wykonywaniu Danych zaczęło się mnie czepiać o rozszerzanie pulpitu?

I jeszcze pozwolę się upomnieć o to:

EDIT:

Fajny ten ComboFix :confused: Naśmiecił po sobie jak jasna nie-powiem-co!! Mogłem zaufać antywirusowi...

Kolejno - Najpierw wszystko w porządku, później kazał sobie pozwolić na restart - pozwoliłem, później cały czas bawił się explorerem (włączał, wyłączał, właczał itd.) aż w końcu explorer dostał zwiechy to ten łaskawie powiedział, że ma log. Log zaraz wkleję, najpierw się poużalam.

Uruchomiłem ponownie system, i oto co dostałem na powitanie, po 5 automatycznym uruchomieniu i wyłączeniu explorera:

No fajnie... do "raportu" załączony jest ten plik:

A teraz wklejam log ComboFix'a. Mam nadzieję, ze warto było stracić część ustawień Windowsa które pozmieniał, w tym przeglądarkę e-mail i kto wie co jeszcze...

EDIT2:

Znalazłem jeszcze jeden plik CF'a, więc dodaję i te:

Co to za jakaś kwarantanna? Kto mu pozwolił tam przenosić pliki, o których nic nie wiem?

Tak więc proszę teraz kolejno o pomoc w następujących sprawach:

  1. Dlaczego nagle się zaczął pojawiać ten błąd z explorerem przy rozszerzaniu pulpitu?

  2. Co może powodować, że po obudzeniu komputera ze stanu czuwania, proces AVKProxy.exe należący do G DATA Internet Security 2007 (wygranego w konkursie dobrychprogramów :D) blokuje internet (poza GG) oraz ma 100% użycia procesora?

  3. Dlaczego po użyciu CombatFix'a, nagle zaczęły się kolejne problemy z explorerem?

  4. Dlaczego CombatFix bez mojej zgody zmienił mi ustawienia domyślnej przeglądarki, programu e-mail oraz niektóre inne ustawienia?

  5. Czym są te pliki, które CombatFix przeniósł do "kwarantanny", skąd je tam wziął (jakbym chciał je przywrócić) i dlaczego znowu zrobił to bez mojej wyraźnej zgody?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Złączono Posta : 01.09.2007 (Sob) 1:09

Gratuluję serdecznie - udało się wam ROZWALIĆ MÓJ KOMPUTER.

Od chwili ostatniej edycji poprzedniego posta komputer wysiadł. Jestem w trybie awaryjnym z obsługą sieci - będę robił backup i reinstalkę.

Teraz mi lepiej powiedzcie co się spiep***ło że dzięki poradzie "Skasuj to" "daj logi tego" straciłem cały system.

Przywracanie nic nie dało.

Czekam na wszystkie możliwe odpowiedzi.

PS. ArekMalek - jak chcesz naprawić to co zepsuła twoja rada, to czekam na odpowiedź jak to naprawić bez reinstalki. Daję czas do godziny 15. Później reinstalka a o tobie pogadam sobie z adminami, jak to ładnie pomagasz ludziom na forum...

Edit:

PS2. Z tego co wywnioskowałem to coś się stało ze sterownikami karty graficznej... Zbieg okoliczności czy coś uderzyło mi w słaby punkt systemu?

Złączono Posta : 01.09.2007 (Sob) 1:13

Dobrze wiedzieć - 5 dni temu okazało się, że jest bład w programie... CUDNIE... Czytałem tamten temat 2 tygodnie temu...

JAK MOŻECIE KOMUŚ KAZAĆ UŻYWAĆ PROGRAMU, KTÓRY NISZCZY SYSTEM?!

I to na dodatek programiście - laikowi z obsługi!!

Kurde mol, nie no, to była przesada.


(Arekmalek) #9

Przecież combofix znowu był w użytku... Widocznie autor jeszcze go nie naprawił, więc trzeba to napisać... Myśleliśmy, że już jest ok.


(jessica) #10

ComboFix usunął, bo najwidoczniej te pliki były zarażone.

Jeśli chcesz mimo to przywrócić te pliki, to nic prostszego: wystarczy przenieść je z Kwarantanny na właściwe miejsce i usunąć z ich nazwy dodatek "vir".

U mnie ta najnowsza wersja ComboFixa sprawuje się dobrze, nie usuwa niczego niewłaściwego, bo nie mam nic zarażonego. :slight_smile:

jessi


(Arekmalek) #11

Jessica - skoro jednak combofix komuś popsuł sysa to lepiej go nie używać znowu... Do czasu wydania nowszej wersji.

Pozdr, arekmalek.


(jessica) #12

A ja nie sądzę, że to ComboFix zawinił.

Wg mnie po prostu Combo tylko unaocznił to, co było już wcześniej zepsute i nawet gdyby Combo nie został zastosowany, to problemy i tak wyszły by na jaw prędzej czy później.

jessi


(Shirou Noir) #13

Więc kolejno: zawiniły stery grafiki, dowalił im systemowy DEP a ComboFix skasował jedną rzecz co nie miał skasować (tak mi znajomy "informatyk" (że też ta nazwa przyjęła się dla nie-programistów) mówił) no i wszystko poszło w drzazgi.

System awaryjny odpalił, robiłem backup od północy do piątej rano. Dziś od 9 do teraz instalowałem system i niezbędne rzeczy, zaraz zainstaluję poprawki i zrobię obraz dysku (dla potomnych :stuck_out_tongue_winking_eye:).

Dziękuję za próbę pomocy. Myślę, że temat do zamknięcia, chyba, że odpowiecie mi jeszcze na to moje utęsknione pytanie, co z tym AVKProxy.exe z G DATA Internet Security, który co nieco psuje w systemie, szczególnie z internetem. Przypominam, że program dostałem w konkursie dobreprogramy.pl i mam go od marca... Więcej informacji w poprzednich postach.

PS. Jest w nim jeszcze jeden błąd - bardzo często w centrum kontroli pojawia się informacja o zajęciu aplikacji i przyciski "Przełącz na.." oraz "Próbuj ponownie" - jedyna metoda, żeby to zniknęło to poczekać z pół godzinki... Też nie wiem co może być tego przyczyną.

Pozdrawiam i przepraszam za wcześniejsze zachowanie (poniosło mnie nieco jak system się sypnął) - Shirou Noir