Zapomniałam hasła konta administratora w Windows 10

Co mogę zrobić w takim wypadku? Narazie mi to wyjątkowo nie przeszkadza, bo mam drugie konto. Rzecz w tym, że nie mogę odpalić żadnego programu, bo potrzebuję zgody administratora. Do tego niedługo kupuję tablet graficzny, do którego będzie mi potrzebny sterownik. Co robić?:frowning:

witam,

nic trdnego potrzebujesz zaledwie płyty z jakimś linuxem (może być ubuntu) wybierasz opcje testuj [dajmy na to te ubuntu] i wchodzisz w dysk z windowsem (zazwyczaj nazywa się on sda1) windows/system32 i tak: 1. znajdujesz ultiman.exe i zmieniasz nazwe np ultimanman.exe (bez różnicy jak nazwiesz) następnie kopjujesz i jednocześnie wklejasz cmd.exe cmd nazywasz utilman.exe. potem uruchamiasz ponownie pc i klikasz ułatwienia dostępu , wyskakuje wiersz polecenia wpisujesz **net user [enter] net user {twoja nazwa} {i nowe hasło} **wpisujesz podane chasło i po sprawie. a jak nie chcesz wypalać linuxa to spróbuj wpisać te komęde klikając f8 przy starcie pc wybierając narzędzia naprawy i wiersz poleceń. 

pozdrawiam

a z resztą znalazłem ci film. załap o co biega

 

Dziękuję. Sęk w tym, że nie mam takiej płyty, a nie umiem zbootować pendrive’a. Jestem zielona jeśli chodzi o takie sprawy:(

A to Ubuntu jak mogę ściągnąć? Mogę go zgrać na innym kompie na pendrive? Czy musi być na CD?

to najpierw spróbuj tak: włączaniu komputera kliknij f8 (lub f9) tam wybierasz naprawa albo narzędzia (nie pamiętam dokładnie) i wiersz polecenia i wpisz tam te komendy, potem daj mi znać co z tego wyszło.

okok, dzięki!