Zapomnialem hasla do konta

(K4ngoor1) #1

Witam,

mam problem ze swoim kontem, a mianowicie.

Zmieniłem hasło do swojego konta (jedynego konta z uprawnieniami administracyjnymi) i teraz nie pamiętam na jakie.

Wiem, ze jest jeszcze konto administrator, jednakże na to konto już od dawien dawna nie pamiętam hasła.

Chciałbym się dowiedzieć jak zmienić/usunąć hasło z jednego z tych kont, najlepiej z konta administrator.

Wiem, ze można to zrobić jakoś w wierszu poleceń, kiedyś znalazłem opis jak to zrobić w sieci, lecz teraz nie potrafię tego odszukać.

Słyszałem również o programie, który rusza z płyty i pokazuje nazwy wszystkich użytkowników i ich hasła jednak nie pamiętam nazwy tego programu :(.

Naprawdę proszę o pomoc jak to zrobić, ponieważ mam dużo plików na swoim koncie, a nie chce robić systemu od nowa bo mi wszystko przepadnie.

Z góry dziękuje za pomoc.

(Monczkin) #2

kriss88198819 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

(Tompyk) #3

Odzyskanie plików nie jest problemem jeżeli nie są szyfrowane - przy pomocy np ubuntu - livecd. Uruchamiasz system z płyty i po podpięciu dysku masz do niego dostęp i możesz pozgrywać te pliki które chcesz. Jeżeli zaś chodzi o hasła to możesz skorzystać z oprogramowania opartego również na linuksie Ophcrack.

(pakierhakierxd) #4

ja polecam użycie Hiren's BootCD sam używałem programiku z tego pakietu i usunął szybko hasła

(Piotrkijak) #5

Trinity rescue kit - tym bardzo łatwo usuniesz hasło - wystarczy tylko jedno polecenie, wskazanie użytkownika i wskazanie czy program ma zmienić, czy tylko skasować hasło i już. Wideo poradnik:

(SMDOBPRO) #6

Ophcrack LiveCD