Zapomniałem hasła do laptopa

Witam

Wstyd się przyznać ale zapomniałem hasła do służbowego laptopa , właśnie kończy mi się urlop i chciałem zobaczyć co i jak i tutaj pojawił się problem moja skleroza a w sumie to często zmieniane hasło / takie wymagania firmy /. Tutaj pojawia się moja prośba w jaki sposób mogę je odzyskać albo zalogować się do kompa , proszę o w miarę łatwe podpowiedzi ponieważ jestem totalnym laikiem. Z góry dziękuje za pomoc

Zapomniałem dodać - Windows XP

Czy hasło jest założone na BIOS, konto użytkownika w systemie operacyjnym (jeśli tak to jaki system) , czy może podaje się je w jakimś programie (np TrueCrypt) służącym do szyfrowania całego dysku lub partycji ?

zapomnialem-hasla-windows-t152310.html.

no to mi dałeś zagadkę - wydaje mi się że w biosie /jak odpalam laptopa jest jakaś wzmianka o biosie :slight_smile: /ale jak wspomniałem wcześniej jestem laikiem więc nie mam za bardzo pojęcia. Jak się loguje muszę podać mój login i hasło bo są też loginy informatyków firmowych -może ta informacja coś Ci powie.

Dodane 24.08.2012 (Pt) 19:44

fajnie ale jak daje F8 i wybieram tryb awaryjny to i tak pyta mnie o hasło - :frowning:

tu szukaj są sposoby https://www.google.com/search?q=zapomni … =firefox-a

Dodane 24.08.2012 (Pt) 19:58

więcej wyników https://www.google.com/search?q=zapomni … 0QWP8YDYCw

Służbowy?

Przypadkiem nie jesteś podłączony do domeny?

Logujesz się WPISUJĄC swoją nazwę użytkownika hasło czy wpisywałeś tylko hasło a nazwy użytkownika nie mogłeś edytować?

nawę użytkownika również wpisuje , poniżej podaję swoje hasło

Idź do administratora serwera, niech ci zmieni to hasło :slight_smile:

wszystko fajnie tylko ja pracuje w terenie i z pomorza do Krakowa trochę daleko

I znów wracamy do punktu wyjścia. Jeśli logujesz się do domeny, hasło da się zresetować zdalnie. Jeśli nie, musisz to zrobić sam.

Wymaganie nazwy użytkownika przy logowaniu jest możliwe do włączenia bez względu czy logujesz się do domeny, czy nie. Najlepiej jak byś zrobił zdjęcie ekranu logowania.

Jeśli logujesz się do konta lokalnego, wystarczy ophcrack (jeśli hasło jest słabe / krótkie), bądź dowolne narzędzie dołączone do hirens boot (usuwasz hasło)

Czy Twoje okno logowania wygląda tak?

logowanie.jpg

Albo tak?

dodawanie_systemu_windows7_do_domeny_10.jpg

Masz opcję “Zaloguj do”??

to pierwsze z nazwą użytkownika i hasłem to zaloguj do też można wymusić

Zatem logujesz się do domeny, jedyne rozwiązanie to podpięcie się do sieci w Twojej firmie i kontakt z jej administratorem :roll:

DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA CHĘĆ POMOCY - właśnie udało mi się wprowadzić hasło dodam że próbowałem od godziny 16:00 , ale jeżeli ktoś ma jeszcze chęci napisać to na pewno mi się przyda na przyszłość - złoty35 okienko wyskakuje mi to pierwsze

Jeszcze raz wielkie dzięki