Zapomniałem kodu blokady - Nokia E51

Witam!

Zapomniałem kodu blokady do mojej Nokii i nie wiem jak go zresetować do domyślnego.

  1. Nie mogę przywrócić ustawień fabrycznych bo do tego też jest potrzebny kod blokady.

  2. Znalazłem na pewnym forum, że ktoś używał programu NSS, ale gdy włączam w nim opcję Scan w zakładce Phone Info to dostaję następujący komunikat:

  1. Słyszałem też, że trzeba wgrać pewien plik do x:/System , ale nie wiem gdzie jest ten folder - ja nie widzę go na kompie jak podłączam komórkę…

x:/System - żeby móc się do niego dostać, należy mieć zainstalowany menedżer plików w telefonie.

Co do resetu hasła blokady - najszybszym sposobem będzie ponowne wgranie softu do telefonu.

Poprzez Nokia Software Updater :?:

  1. Odpalamy Nemesis Service Suite.

  2. KLikamy “scan fo new device”

  3. Przechodzimy do zakładki “Phone info” i scan

  4. W tym na zakładkę “Permanent Memory”

  5. Ustawiamy jako start i end wartość 308 i read

  6. W ostatniej pozycji jest położenie wygenerowanego pliku.

  7. Odpalamy plik w dowolnym edytorze.

  8. Szukamy lini zaczynającej się na 5=

  9. Wywalamy końcowe zera i wszystkie trójki licząc od pierwszej włącznie dokładnie co drugą.

czyli np : 5=31323334350000000000

*1*2*3*4*5*

i wychodzi 1 2 3 4 5 czyli jak ktoś ma fabryczny to takie coś wyjdzie.

  1. I mamy aktywny kod zabezpieczający.

więcej info na http://www.ipmart-forum.pl

Jak FW zainstalujesz Phoenixem - po pobraniu odpowiedniej paczki z FW ( i jej instalacji na PC) wtedy masz wybór czy wybierzesz opcję refurbish czy inną (np. z zachowaniem ustawień i plikow czy kompletny flash).

Na razie FW pobrać nie mogę bo Nokia wyłączyła serwery.

Co do NSS - przeczytaj proszę mój pierwszy post…

Nie zwróciłem na to uwagi. Trochę zabawy by było ze sterownikami (deinstalacja itp.) i musi zaskoczyć.

A FW do nokii spróbuj pobrać stąd:

http://www.blue-nokia.com

zapewne w zakładce BB5 (przeszkadza reklama ale pobrać się da).

Niestety - nie działa w E51.

A FW próbowałeś od nowa wgrać?

Spróbuję jutro wgrać od producenta jak serwery ruszą bo nie chcę ściągać z tego linku od djdavemix.

Wolę bezpośrednio do Nokii…

Widzę jednak, że nigdy nie korzystałeś z FW w formie exe (msi) - z tej strony nie musisz się obawiać pobierać bo soft jest oficjalnie dostępny, chyba że faktycznie wolisz pobrać za pomocą NavFirm. Zależy też czy masz telefon brandowany przez jakiegoś operatora - jeśli tak a wgrasz inny “czysty” FW np. za pomocą Jafa czy Phoenixa dokonana zostanie automatycznie zmiana Product Code. I jeśli w takim stanie telefon trafi do serwisu Nokii nie uznają Ci gwarancji - chyba że przed oddaniem będzie możliwość zmiany PC na oryginalny

P.S. Firmware w exe zawierają wszystkie dostępne PC na dany model (jednakże bez brandowanych przez operatorów).

Dzięki, rzeczywiście reinstall firmware pomógł :smiley: Przywróciło mi domyślny kod blokady - 12345.