Zapomniane hasło administratora w win XP

cze zapomniałem hasła na win xp i jestem administratorem co mam zrobić aby je odzyskać :frowning:

Post wydzielono z innego wątku.

Masz jeszcze jedno konto z uprawnieniami Administratora. Administrator. Tam wejdz i zmień hasło na swoim koncie. Tylko jedno mnie dziwi jak można zapomnieć hasła na Win XP.

PS: Konto Administrator też jest chronione hasłem. Jak komp jest twój to muisisz je znać. :?

Ustawiłem tylko jednego administratora i normalnie zmnieniłem hasło i zapomniałem co mam zrobić w tym przypadku jak je odzyskać lub włamać się na moje konto bo nie chce mi się przeinstalowywać ponownie windowsa bo dopiero go zainstalowałem :frowning:

Coś mi tu brzydko pachnie… :?

Jeśli oprócz ukrytego konta admina masz własne z takimi uprawnieniami, to w menu “otwórz” wpisz “control userpasswords2” i tam masz opcje resetowania hasła admina (tego ukrytego).

Jeśli zapomniales hasla z konta wlasnego, zanim pokaze sie ładowanie XP wcisnij F5 i wybierz “uruchom w trybie awaryjnym” tam masz pokazane ukryte konto admina, na ktore mozesz sie zalogowac i usunść/zmienic własne

ewentulnie na onecie jest stronka “zakazane programy” oczywiscie tak naprawde legalnie i jest tam program do usuwania hasla spod dyskietki polecam :slight_smile:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_89899.html