Zapomniane hasło do BIOS

Witam, myślę że wątek stworzyłem w odpowiednim dziale!

Na starym komputerze mam płytę główną Gigabyte, bios firmy Award i mam problem taki jak w tytule. Czy zna ktoś jakiś program pod Windows’a lub Linuksa, który pomoże odzyskać lub zresetować hasło BIOS?? Zablokowałem je dlatego, że raz kuzyn przestawił mi overclocking procka (Pentium 4) na 800 mHz i nie idzie Visty odpalić (5 minut bootowania i nie idzie dalej) :expressionless:

Możesz zrobić to na dwa sposoby: wyjać na chwilę bateryjkę znajdującą się na płycie głównej lub poszukać tam zworki clr_cmos (clear cmos) i złączyć odpowiednie piny. Obydwa sposoby przywrócą fabryczne ustawienia BIOSa, kasując przy tym hasło.

http://poradyisztuczki.blogspot.com/200 … biosu.html

z tą zworką to nie za bardzo bo stracę gwarancję jak otworzę pokrywę (jeszcze pół roku mi zostało ;P), zaraz wypróbuję link krasnaaal’a

EDIT1 15:18

Już się ściągnął, pozostało tylko wypalić na płytkę (albo se zgram na pendrive komendą “dd”), jak zrobię to powiem jak poszło

EDIT2 16:08

Działa! Hasło mi źle odczytało, ale zresetowało! No tylko że teraz mam godzinę 23:18 i jest 1 stycznia 2005 roku :stuck_out_tongue_winking_eye: i mi się bootowanie zmieniło ale już przestawiłem. Thx krasnaaal! Temat można zamknąć!