Zapomniane hasło do routera

Chciałem się zapytać o taką rzecz jedną. Mianowicie mam w soim pokoju router „TP-Link”, z którego podłanczam się do internetu. I Teraz znajomy w drugim pokoju w swoim laptopie też chciałby korzystać z tego internetu co ja tylko musze mu podać hasło żeby mógł się połączyć z internetem. Pytanie teraz takie, że nie pamiętam mojego hasła, które ustawiłem do mojego połączenia. Czy jest możliwość sprawdzenia tego hasła gdzieś u mnie na moim laptopie ? żebym mógł mu je podać.

Prosze o pomoc w tej sprawie.

Zresetuj ustawienia routera (przyciskiem z tyłu obudowy) , skonfiguruj go od nowa i ustal nowe hasło.

Google też podaje najczęściej ten sposób, możesz się też pobawić tak: http://darksmark.pl/2011/10/jak-zlamac-haslo-routera/

a czy bez konfiguracji od nowa ruotera tego się nie da w żaden inn sposób zrobić ?

Owszem, można.

Jaki masz system? Jeśli Vista/7 - wejdź w Panel Sterowania, Centrum sieci i udostępniania. Tam, z lewej strony jest opcja Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi. Po odpaleniu wyświetlą Ci się wszystkie zapamiętane sieci. Kliknij prawym na swoją, właściwości. Przejdź do zakładki Zabezpieczenia, tam będzie hasło. Zaznacz pole “Pokaż znaki” et voila - widzisz swoje hasło.

Często opcja pokaż znaki jest zablokowana i jest dostępna właściwie tylko podczas wpisywania hasła, w tym przypadku z pomocą może przyjść program, np. WirelessKeyView dostępny na portalu.

Pozdrawiam!