Zapomniane hasło dostępu do routera

Witajcie.

Chciałem podrasować mój router zgodnie z tym artykułem: http://www.komputerswiat.pl/poradniki/s … px#content , ale okazało się że nie pamiętam ani loginu ani hasła dostępu do routera. Czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie ich bez restartu routera ?? A gdybym go zrestartował czy będe mógł uruchomić go bez wzywania pomocy technicznej operatora sieci. Zaznacze że internet mam radiowy.

I od razu zaznaczę że przeglądałem fora, ale wszędzie piszą jak poznać hasło dostępu do internetu WEP itp. a mi chodzi o dostęp do ustawień routera.

pozdrawiam

Jakiej firmy jest używany przez Ciebie router? Spróbuj login: admin oraz hasło: admin

Takie domyślne dane dostępu są w przypadku routerów Orange firmy Axesstel działających w technologi CDMA.

mahnf94 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Co do marki routera to TP-Link Wireless Router WR340G. Próbowałem wstukać dane z instrucji tj. login: admin, hasło:admin ale ich nie przyjmuje. Macie jakieś pomysły ??

Sprawdź w umowie czy masz tam pasy do sieci. Jak są resetuj, jak nie ma to go zostaw w spokoju. Poza tym twój router nie obsługuje dd-wrt (ma za mało pamięci).

Pytasz o sprawy banalne, próbujesz fabrycznych haseł-a kto zostawia fabryczne hasła chyba ktoś zupełnie nie obeznany w temacie ,tak więc może daj spokój z tym ulepszaniem,bo możesz ulepszyć na “amen” i później może cię czekać “pumpkin” + prawdobodobnie soft pośredni lub podobne oprogramowanie jeśli zechcesz przywrócić router do życia,chyba że wiesz co robisz.Co do hasła i routera -jeśli jest twój tzn. nie jest to router którym odbierasz neta od dostawcy bezprzewodowo i nie jest on od niego ale sam go zakupiłeś i skonfigurowałeś lub zrobił ci to kolega a nie servisant i masz parametry do łączenia (MAC-ustawiany bo może być dostęp po Macu i nie musi być to ten z naklejki Hasło do sieci np.pppoe ,“parametry” do radiusa jeśli takowy jest używany itd.itp.) jeśli masz to wszystko to możesz zrobić reset,reset a nie restart bo to dwie różne sprawy.Jeśli sprzęt nie twój a od dostawcy neta to jak zresetujesz neta miał nie będziesz,przyjedzie serwisant to będziesz musiał zapłacić za ponowną konfigurację chyba że sprzedasz ściemę że na przykład kot ci to zrobił niechcący :-)) a serwisat to łyknie (chyba musiał by być upośledzony),a haseł i tak prawdopodobnie nie dostaniesz.

Co do alternatywnych firmvare tak jak napisał ci drobok może być za mało pamięci w urządzeniu (do niektórych są sprzętowe rozszerzenia - przeróbki).