Zapomniane hasło i PIN do Windows 10 jak zresetować?

Witam

Mam laptopa, do którego właściciel zapomniał hasła i PIN’u (twierdzi, że podaje takie jakie ustalał), problem w tym, że chce mu zresetować te hasło lecz ma wgranego Windows’a, ale nie ma pendrive z instalką.

Ja posiadam legalną wersję na pendrive, czy mogę swoim pendrive zresetować jego laptopa?

To grubszy problem z tymi PINami. Temet za tematem o tym powstaje.
Może jesteś w stanie w trybie awaryjnym zaktualizować system?

Skopiuj dane z dysku np. za pomocą linuksowego livecd i zainstaluj system od nowa.

A pendrive może sobie pobrać ze sklepu, byle tylko zapłacił przy kasie. Windowsa ze strony ms https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Tak ale jak mam to zrobić jak nie mam Windows’a do tego laptopa, mam pendrive z Windowsem ale prywatny

Nie musisz reinstalować systemu! Co za słaba porada w takiej sytuacji…

Ciekawe jak się zaloguje do systemu nie znając hasła?
Można się bawić w aktywację konta administratora itd. ale będzie z tym więcej zabawy niż z szybkim zgraniem danych i reinstalacją.

Wszystko jest w pierwszym poście. Mam specjalnie dla ciebie powtarzać, albo przepisywać artykuł?

Najprostszą z metod jest dodanie nowego konta z poziomu trybu awaryjnego, ale jest tam opisanych tez kilka metod na resetowanie zabezpieczeń od których ja bym zaczął.

Do zalogowania się do trybu awaryjnego potrzeba hasła użytkownika :stuck_out_tongue_winking_eye:

To jest porada z komputer świata :slight_smile:

Nie mam jak teraz sprawdzić, ale jeśli tak, to zawsze może z pendrive instalacyjnego odpalić naprawę i w konsoli wpisać
net user administrator /active:yes
Żeby aktywować prawdziwego admina w Windowsie.

Panie z takimi radami to na forum komputer świata się udaj. Pewnie w serwisie komputronika/xkom/morele etc. pracujesz bo tam tacy fachowcy.

Mała podpowiedź, dziś mój czas na porady się skończył :slight_smile: https://www.lifewire.com/free-windows-password-recovery-tools-2626179

Nie.

Ale wiem z doświadczenia że znacznie szybciej dla osoby nie będącej w temacie będzie podłączenie dysku do innego komputera i zgranie danych lub zgranie ich z live cd niż zabawa z narzędziami typu ophcrack i pobieranie pierdyliona gigabajtów tablic tęczowych.

Dobrym narzędziem jest offline nt password recovery jedyny problem z tym że nie pamiętam czy działa jeszcze z W10, prawdopodobnie nie lub w bardzo ograniczonym zakresie, a użytkowanie tego narzędzia jest dość nieintuicyjne.

Obawiam się że to polecenie może nie zadziałać w trybie naprawy.

BTW. Autor tematu twierdzi, że właściciel zapomniał PINu, a nie hasła. W dalszej części posta coś jest o jego resetowniau, ale tej części wypowiedzi już nie rozumiem :wink:

Nie bardzo…

No Fajnie, teraz są Windowsy prywatne. A może powiedz co to znaczy.

Autor tematu twierdzi, że właściciel zapomniał PINu, a nie hasła

Nie bardzo…

właściciel zapomniał hasła i PIN’u

Jeszcze może być tak, że je pamięta a Windows 10 zapomniał lub sobie losowymi danymi nadpisał.

W przypadku PIN niby system zaleca już w ustawieniach resetowanie jak zacznie nie działać.

Chodziło mi o to, że laptop nie jest mój, a mam jedynie na pendrive Windowsa którego kupiłem do użytku domowego.

Zgraj tajne domowe dane jak masz miejsce, jak nie masz to zostaje wyprawa w przyłbicy/maseczce jak za prawie godzinę lub półtorej otworzą się elektroniki i nie musisz iść tam z babcią, seniorzy mają niby tylko godziny na jedzenie :tomato: :carrot: :meat_on_bone:, apteki :pill: i drogerie.

A co to przeszkadza zainstalować na innym kompie? Prywatne to są klucze.