Zapomniane hasło i zepsuty napęd

Witam szanownych internautów, jak w temacie zapomniałem hasła do Visty. Problem mój polega na tym, że stacja dysków mi nie działa i nie mam jak dostać się do wiersza poleceń czy nawet sformatować komputer…Panowie jakaś rada ?

W grę tylko chyba wchodzi pokombinować coś z USB.

Pozdrawiam, Igor.

Można zbootować iso z usb, wystarczy skorzystać z programu UltraISO i w nim zapisać obraz płyty na usb.

Do resetu hasła wystarczy użyć tego programu, ale uwaga, jest dość siermiężny w obsłudze

http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/

Jestem szary…zbootować iso z usb?Jaśniej :frowning: ?

ISO to tez obraz to wiem gdzie chyba w demon tools się robi.A dalsze wskazówki?

i95n. Chodzi o to, ze Windows musi sam startować, musi posiadać bootable image, czyli plik samo startujący. Nie można żadnego Windows sobie tak przegrać, wrzucić do foldera i nagrać. Można, jeśli posiada się dwa urządzenia DVD, i zrobi kopię, z jednego DVD na drugi DVD. Ale w Twoim przypadku, prościej ściągnąć bezpłatny programik Windows7-USB-DVD, który zrobi prosto na USB, obraz płyty z bootable image, czyli z obrazem samo startującym. :lol:

Pobieram Windows7-USB-DVD i zgrywam na pendrive?

Dodane 26.12.2012 (Śr) 4:00

Donna USA bądź ktokolwiek, prosze napiszcie mi krok po kroku co moge zrobić :frowning:

Wiesz co?, jest pewien problem!. Bo piszesz, ze urządzenie DVD Ci nie działa. A ja będąc w pracy, jednym okiem nie zwróciłam uwagi na tą istotę. A ja rzeczywiście poknociłam. Bo by zgrać Windows na programik Windows7-USB-DVD. Potrzeba mieć Windows zapisane w pliku ISO. Tak, czy siak, pewnie nie masz na dysku gdzieś w folderze Windows?, zapisany w obrazie ISO. Chyba ze masz?, to lec w 4 krokach w programiku Windows7-USB-DVD. To dziecinnie proste. Nie piszesz jaki masz komputer?, bo jeśli to skrzynka?, a masz drugi dysk twardy powiedzmy “D” to możesz gdzieś u kolei poprzez PowerISO, zrobić kopie na ten na chwile odpięty dysk twardy, gon do kolegi, nich ci zgra z Płytki DVD obraz na drugi dysk twardy, i z niego założysz Windows. Bo tez nie wiadomo, czy twój komputer może startować w Bios z USB?. Wówczas w Bios, ustawisz na pierwszej pozycji ten dysk twardy, na którym masz kopie rozpakowaną. A teraz się przekonaj, czy twój komputer widzi w Bios USB. Włóż na chwile USB, zresetuj komputer, wejdź do Bios i spróbuj wybrać USB. Czy to widać?. :slight_smile:

Stacjonarka z hasłem nieznanym i popsutą stacją dysków.

Laptop sprawy. Moge na lapku to zgrać?

To jak tak!. To musisz mieć program PowerISO bądź UltraISO. Tam w tych programach zobaczysz, ikonkę Copy bądź zgraj. Wybierzesz folder na dysku twardym, i karzesz zrobić opcje zgrania w pliku ISO. Później to zgrasz na USB za pomocą Windows7-USB-DVD. Bądź oczywiście można tez w PowerISO, bądź UltraISO. Jak cos złe zrobisz, będzie brak pliku startującego, to komputer ci z USB pokaże, ze zaczyna startować i umrze, nic nie poleci dalej. :slight_smile:

Jak dokładnie sprawdzić czy bios widzi usb i czy odpali pendriva ?

Włóż USB, zresetuj komputer, i naciśnij F2, bądź delete, bądź F7?, zależnie jak tam wchodzisz do swojego komputera?. Tam w opcjach boot, zobaczysz sam czy gdzieś po za dyskami i DVD jest widoczny USB. :lol:

Opcja Advanced BIOS Features?

Mam tam tylko Hard Disk Boot Priority

Opcje first/second/third boot device zaznaczone na ciemno.Nie można ich kliknąc…

Oj… ciężko jak laptop masz tylko do dyspozycji. To pozostaje ci ta druga metoda. Skombinować drugi dysk twardy, iść do kolegi i podpiąć się na chwile, na niego rozpakować z pliku ISO Windows, wrócić do domu, Hihihi, Podpiąć do stacjonarki jako drugi “D”, w komputerze w BIOS ważne! !!

A TRZECIA metoda, popatrz czy czasami w laptopach bywa, ze ta wejściówka do dysków SATA jest na tasiemce. Nie na sztywno przykręcona. Jeśli jest na tasiemce, minimalnie ona zawsze ten cal jest dłuższa. Możesz na chwile podpiąć to bydle 3,5 cla, do laptopa i na nim założyć system, bez sterowników, bez karty grafiki, by przełożyć później do stacjonarki. :lol: :lol:

Ja nic nie rozumiem :open_mouth: Zrzucam system do folderu i pozniej robię z tego iso i na pendrive…

i95n. Nieeee. Jak rzucisz do folderu, to stracisz niewidoczny boot, plik startujący. Jego nie widać nigdzie, jego widać tylko w programach w/w wymienionych. Dlatego najpierw robi się ISO, czyli płytkę zgrywa się do ISO, a później się rozpakowuje na czym chcesz. :smiley: :smiley:

Nie rozumiem co mówisz…jedynym moim rozwiązaniem jest kupić nowy napęd, prawda?

Pisałaś coś o koledze ale też nie kumam…

Kupić to można i 100 napędów i 100 komputerów. Tylko nie rozumiem, po co zadajesz tyle pytań, wychodząc z góry, ze kupisz napęd?. Co do kolegi, jak nie dasz rady u siebie, a masz tylko laptop do dyspozycji, to u kolegi można zrobić na działającym komputerze dużo więcej. Można nawet założyć u niego Windows na twój dysk, jeśli ma stacjonarkę, i przenieść dysk z gotowym Windows do swojego komputera. Tylko przy zakładaniu wgrać Windows, do momentu pierwszego otwarcia. Oczywiście zakładać Windows w Bios w ustawieniach w IDE, a nie w AHCI Mode. Bo później zawsze można zmienić u siebie z IDE na AHCI, ale odwrotnie to Windows umrze, przy starcie. A jeśli jesteś na kupnie DVD, to przynajmniej wiesz jakie urządzenie kupić?, wiesz jakie masz wejścia na płycie pod to DVD ?, czy IDE czy SATA?. Bo może się okazać jak u mojego znajomego, kupił sobie DVD na SATA, bo zawsze to nowsze. Ale okazało się, ze zasilacz nie ma końcówek do SATA. Wiec gonił po nowy zasilacz do sklepu. :lol: :lol:

Poważnie?! #-o ](*,) Zapamiętaj raz na całe życie, że jest taka opcja, wystarczy choćby nawet pobrać Ashampoo Burning Studio i najpierw utworzyć obraz ISO z płyty, a potem dopiero nagrać i tak powinno się zawsze robić, ponieważ nagrywanie w locie bez udziału dysku twardego może poskutkować, że Windows zacznie Ci ładnie sypać błędami, a jak najpierw sczytasz zawartość płyty do ISO i potem nagrasz z dysku, to nie ma takiej opcji, o ile tylko nie dowalisz prędkości zapisu 48x np. w przypadku CD.

Dodane mniej niż minutę temu

i95n , mylisz pojęcia. Stacja dysków to jest urządzenie do odczytywania i zapisywania danych na dyskietkach 3,5", lub 5,25", które już można spodkać w starychj komputerach, a te 5,25 to tylko w starych trupach z lat 80. Do odczytu płyt służy napęd, do CD CD-ROM, DVD DVD-ROM. Są też tzw. napędy combo, które są all in one, czyli masz czytnik i nagrywarkę CD i DVD. Powiem szczerze, że po prostu załamuję ręce, jak widzę co Donna USA Ci sugeruje, bo można 100% prościej zainstalować Vistę, mianowicie zgrywasz sobie na innym kompie Vistę na pena, na drugim kompie instalujesz sobie Easus Partition Master, klikasz ppm np. na C:, wybierasz resize&move, odejmujesz 4GB miejsca, potem z otrzymanego miejsca opcją create new partition tworzysz nową partycję, formatujesz w NTFS, potem znowu ppm, klikasz na mark partition as active, albo set partition as active(nie pamiętam już dokładnie) i to jest wszystko. Teraz tylko restartujesz kompa i możesz instalować system. Jeżeli zamiast instalatora ruszy Windows, dodaj wpis do bootloadera według instukcji: http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=5452.0. Na to co jest na początku i pod koniec opisane nie patrz, Ciebie tylko interesuje tylko fragment związany z EasyBCD. Po tym zabiegu restartujesz systen, potem jak pojawi się menu wyboru przechodzisz strzałką w dół na instalator Windowsa, wciskasz enter i Windows ładnie startuje jakbyś instalował z DVD. Proponuję nawet zostawić sobie instalkę na dysku, ponieważ jak sam się przekonasz i po części jest to oczywiste ze względu na większy transfer danych, system instaluje się o wiele szybciej, niż z płyty.

http://www.pendrivelinux.com/usb-ophcra … d-cracker/ powinno ci pomóc