Zapomniane hasło w BIOS-ie

Witam.

Mam problem z hasłem do BIOS-u.Założyłem jakieś hasło problem polega na tym, że go nie pamiętam :frowning: Hasło założone jest w laptopie ASUS F3F AP 271

Proszę o pomoc ponieważ nie mogę dokończyć swojej pracy magisterskiej :frowning:

I jak można zapomnieć hasła ? - myśl i próbuj.

Hasło jest na bios, czy na system.

Zresetuj BIOS.

Nawet w laptopach jest to możliwe (przycisk na płycie głównej lub wyjęcie bateryjki na kilka minut).

Hasło jest na BIOS-a.

Co do kombinowania z płytą główną wolałbym w ogóle nie rozkręcać obudowy.Obawiam się, że coś zepsuje i nie chcę utracić gwarancji na sprzęt.

Są dostępne jakieś hasła które pasują do wszystkich laptopów Asusa?Kiedyś słyszałem o jakichś hasłach uniwersalnych ale nie wiem gdzie je znaleźć.

Są i zależą od tego jaki BIOS masz w tym laptopie. Listę haseł masz tu: http://ochrona.bajo.pl/1259,uniwersalne,hasla,bios.html

Jak masz hasło tylko na BIOS to nie ma praktycznie problemu - potrzebny Ci program który wyczyta hasło z BIOSU, program uruchamia się normalnie z systemu… Nie podam dokładnej nazwy ani lokalizacji gdyż program pasuje zazwyczaj do jednego modelu sprzętu… musisz poszukać…

Napisał przecież:

A to znaczy że nie ma dostępu do systemu a nie samego BIOSu

Wyczysc CMOS.

raffcio60 najprościej będzie jak zadzwonisz do Asus -Polska i poprosisz o

master hasło do biosu wtedy napewno wejdziesz i wyczyścisz wszystkie hasła bez kombinacji i rozkręcania laptopa!oto telefon

Tel: +48 22 571 80 40

P.s a te uniwersalne hasła w większosci nic nie warte kiedyś sprawdzałem na swoim Asus A6R

Może i tak, ale jednak padło pytanie:

A kolega odpisał:

Więc uznałem że do systemu ma dostęp, a nie może się wgryźć do BIOS’a…