Zapora Eset Smart Security blokuje dysk Google i zdalny pulpit

Witam.

 

Posiadam Eset Smart Security i korzystam z wbudowanej w niego zapory interaktywnej. Polega to na tym że każdy nowy program łączący się z internetem wymaga zatwierdzenia dostępu do internetu.

Ostatnio potrzebowałem użyć Dysku Google na komputerze jak również zdalnego pulpitu poprzez Chrome i tu zaczęły się schody:)

Zapora skutecznie blokuje obydwa te programy. Gdy wyłączę na chwilę tą zaporę to wszystko działa jak powinno.

 

Ktoś spotkał się z takowym problemem i wie jak ustawić zaporę aby nie blokowała tych 2ch rzeczy.

 

Pozdrawiam.

Cześć,

 

Też używam Eset Smart Security i myślę, że Twój problem rozwiąże “tryb interaktywny”, początkowo będzie fala komunikatów ze strony programu antywirusowego, ale jeżeli zaznaczysz opcję “utwórz regułę” to Eset zapamięta Twoją decyzję o przepuszczeniu lub zablokowaniu programu przez zaporę i po krótkim czasie komunikaty będą sporadyczne (np po zainstalowaniu nowego programu). 

Eset_zapora.png

@Axjathor

Kolego właśnie napisałem że korzystam z interaktywnej ale akurat te 2 programy nie powodują wyskoczenia monitu o tym żebym zezwolił na dostęp do internetu dla nich.

Widocznie już zostały dodane wcześniej reguły blokujące dostęp. Kliknij w “Reguły” i sprawdź czy nie ma ich na liście blokowanych

@ryba1986

Może lepiej wyczyścić reguły i zacząć dodawać od nowa. Tylko jak wyczyścić wszystkie/jedną?

Nie mam aktywnej opcji usuń.

W.png

[\spoiler]

Faktycznie, przepraszam… 

A masz w już zdefiniowanych regułach taką pozycję? 

Eset_zapora_2.png

Tak mam dla zdalnego pulpitu:

 

W.png

[\spoiler]

 

@Axjathor

googledrivesync.exe nie znajduję w regułach.

Udało się rozwiązać obydwa problemy.

Odptaszkowałem “Pokaż reguły wbudowane”.

Pozostałe reguły które pozostały usunąłem. Restart komputera.

I po restarcie już zapytało czy zezwolić na te usługi.

 

Dzięki za pomoc wszystkim. Można oznaczyć wątek jako rozwiązany.