Zapora FireWall Windows. Jak ją wyłaczyć?

Witam.

Mam problem z zaporą FireWall. Gram w grę Counter Strike 1.6 steam. I wyskakuje mi taki komunikat.

http://img685.imageshack.us/f/beztytuuhir.jpg/ Tu ss dokładny z gry.

Wyłączyłem zaporę systemową i dalej to samo… Proszę o pomoc i jak wyłączyć tą FireWall.

Cur$ed ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Może masz zablokowane porty na routerze.

Nie sadze tam wszystko mam dobrze… Musi być coś z zaporą… Czekam na kogoś kto mi wyjaśni jak wyłączyć zapore Fire Wall.

No to wyłączyłeś, czy nie ? :smiley: Zresztą nie widzę powodów do tego, żeby wyłączać firewall z powodu gry. Po prostu dodaj swoją grę do wyjątków firewall-a i gwarantuję, że nie będzie problemów.

Anyway kiedy pojawia się ten komunikat? W trakcie gry online, czy w trakcie próby połączenia się z serwerem? Bo jeśli w trakcie gry online to na pewno ten komunikat nie jest winą firewalla (prawdopodobnie aplikacja jest już dodana jako wyjątek), bo gdyby to miał być firewall to nie połączyłbyś się wcale.

Jaki system operacyjny ?

Zapora systemowa jest wyłączona… Dodałem grę do wyjątków firewall-a . Ale to też nic nie pomaga.

Mam Windows xp prossesional.

Kluczowe pytanie … Kiedy pojawia Ci się ten komunikat - W trakcie gry online, czy w trakcie próby rozpoczęcia gry online (czyli połączenia się z serwerem/serwerami) ?

W trakcie gry… Gram gram i kick. I powód suport stema… Fire wall. Na SS widać wszystko.

Jeśli to dzieje się już w trakcie gry to na 90% nie jest to wina firewalla (o czym zresztą pisałem wcześniej). Na wszelki wypadek możesz przejrzeć ten link http://www.microsoft.com/windowsxp/using/networking/security/winfirewall.mspx. Jest tu dokładnie opisane jak włączać/wyłączać windows-owy firewall oraz jak dodawać aplikacje do wyjątków. Ale mówię to raczej na pewno nie jest to. Odrzuciłbym też możliwość zasugerowaną przez womperm. Problem musi leżeć gdzieś indziej.

Być może to wina Twojego neta, może masz jakiś chwilowy skok ping-u i serwer daje Ci kicka, ale to akurat moje gdybanie, bo nigdy nie grałem w tą grę.

Dzięki za ten link i jak się wyłącza. Ale… Jak wchodzę tak samo jak w instrukcji nie ma czegoś takiego jak FireWall off/on. Tak jak na obrazku.

Tu ss mój. Pokazuje tylko ze mam zaporę systemową off.

http://img840.imageshack.us/f/beztytuucbu.jpg/

-,-

Ty wybierasz Panel Sterowania -> Zapora Systemu Windows, a w linku, który podałem jest pokazane Panel Sterowania -> Centrum Zabezpieczeń. W każdym bądź razie z s/s, który wrzuciłeś wynika, że zaporę masz wyłączoną.

Tak samo robie… Daje Centrum zabezpieczeń i tam ma zaporę systemową… :slight_smile:

A to sorry … Choć nie mam pojęcia czemu tak się u Ciebie dzieje. Przed chwilą sprawdziłem na stacjonarce, na której mam XP Pro SP3 i wyświetla się wszystko tak jak w tym linku.

Ja mam Windows Xp Professional Wersja 2002 Dodatek Service PAck 3.