Zapora w windowsie

Pewnie moje pytanie wyda sie dziwne dla nie ktorych ale mam swoj powod aby o to pytac ;] a mianowicie szukam jakiejs łatki ktora wzmocni firawall’a windows’owskiego!

Oj to lepiej już zewnętrzny firewall bo łatki nie dostaniesz.

mam Pande z Firewallem ale mam tez neostrade ktora am niesamowicie dzurawy modem na dobry router (chyba tak sie pisze)mnie w tej chwili nie stac a juz mam dos ciaglych formatow ;]

Ściągnij sobie Kerio Personal Firewall.

To używaj zapory z Pandy. Nie ma sensu tak mieszać, skoro masz wszystko w jednym pakiecie. A zaporę systemową wyłącz, bo dwie działające jednocześnie nie są zalecane.

Właśnie też kiedyś słyszałem, że nie sa zalecane, ale ja używam dwie i nic się złego nie dzieje. Czemu nie są zalecane???

Po prostu. Mogą powodować problemy, jeśli np. w tym samym czasie blokują ten sam program.

Wszystko bardzo ładnie zostało napisane tutaj

Ja mam włączoną zaporę Windows i Kerio Firewall i jakoś nie mam problemów z uruchamianiem aplikacji.

Bo zapory windowsa raczej nie należy traktować jako prawdziwej zapory a zabawkę 8)

Ale zainstaluj sobie zone alarm, outposta / nortona to być może ujrzysz co Twój komputer przy takiej konfiguracji może wyczyniać.

Kiedyś miałem te firewalle i też nie zauważyłem żadnych anomalii w działaniu systemu.

Zainstalowane i włączone w jednej chwili? Wszystkie opcje w nich uaktywnione?

Jeśli tak było to albo się ciesz że nic się nie stało, albo: