Zapora Windows 7 czy jest dobra?

Czy wbudowana zapora Windows 7 jest dobra ,można zostawić ją nie instalować jakiejś alternatywnej.?

Zainstaluj zone alarm lub comodofirewall ja bym nie ufał zaporom i antywirusom firmy Microsoft ;].

Windowsowa zapora + jakiś w miarę dobry antywirus i jeśli nie będziesz wchodził na każdą stronę i nie będziesz ściągał byle czego, to ujdzie. Ogólnie nie ma w tej chwili antywirusa/zapory, która chroni w 100% użytkownika, trzeba mieć jeszcze mózg.

Zgadzam się z tym powyższym.

Ja mam tylko Firewall Systemowy, i na pewno nie zainstaluję innego, bo ten Systemowy doskonale pełni swoją rolę, jak na moje wymagania.

jessi

Powiem tak zapora w Vista/7 jest bardzo dobra ale nie najlepsza.

Ja używam zapory systemowej oraz antyvira od Microsoftu i nie chcę niczego innego. Może nie jest to najlepsza para, ale przynajmniej nie zamula kompa (tak jak każdy inny firewall lub antywirus). Poza tym uważam, na jakie strony wchodzę i gdzie klikam. Jak ktoś nie uważa i klika przycisk OK bez czytania i chwili pomyślenia, to najlepszy firewall czy antywirus nie pomoże.

czyli ogólnie jeśli nie wchodzi się na jakieś nie znane strony do codziennego użytkowania wystarczy zapora windowsa, a jakieś ustawienia zmieniać czy na domyślnych powinno być okej ?