Zapora windows a firewall

Po zainstalowaniu McAfee Firewall Zapora Systemu Windows ustawila mi sie na wylaczona. Czemu tak sie dzieje, nie moga te dwie aplikacje pracowac razem, czy moze beda sie klocic itp.? Moze bezpieczniej by bylo miec obydwie wlaczone?

najlepiej po zainstalowaniu nowego firewalla wyłaczyć systemowego … :slight_smile:

a nie możesz jej ponownie włączyć ręcznie ??

ale dlaczego? jakies konkrety. z gory dzieki

tak

nie jest wskazane aby w tym samym czasie działały te dwie aplikacje … jak wiadomo 2 firewalle nie powinny być zainstalowane w systemie … :slight_smile:

Jezu napewno sie będą gryzły bo to tak jakbyś zainstalował 2 antywirusy!! Więc wybieraj albo firewall systemowy albo McaCafee :roll:

Antywirusy z pewnością mogą się gryźć ale dwa firewall’e :x nie sądzę.

Tak z ciekawości od miesiąca mam włączony firewall systemowy z SP2 i KERIO Personal Firewall 4 i nie zauważyłem żeby się gryzły.

W wyjątkach firewall’a systemowego dodałem KERIO i nie widzę nic co mogłoby wskazywać na wzajemne gryzienie się.

Przy instalowaniu nowych programów czasem o dostęp pyta się KERIO, a czasem firewall z SP2. Z tego wynika że uzupełniają się wzajemnie.

Może to źle mieć dwa firewall’e ale jak napisałem mam włączone oba i nic złego się nie dzieje.

Owszem. To iż masz w tej chwili dwa firewalle i na razie nic się nie dzieje to dobrze. Ale nie zdziw się jak np. za tydzień coś im odbije, odetną sobie wzajemnie neta, lub zaczną wszystko przepuszczać. Ale to bardzo pesymistyczna wersja.

Fakt faktem iż to co jest w SP2 firewallem nazwać nie można dlatego wszystko działa bez najmniejszych problemów.

ALe np. zainstalowanie norton FV i outpost mogłoby być śmiertelne dla systemu i bezpieczeństwa.

To fakt, dlatego napewno nie zdecydowałbym się na zainstalowanie dwóch firewall’i zewnętrzych.

Faktem jest też że firewall systemowy działa tylko w jedną stronę, bokuje tylko przychodzące.

Jeżeli będą uruchomione dwie zapory naraz - systemowa i zewnętrzna - może dochodzić do konfliktów programowych i zawieszania się komputera, więc tylko jedna zapora może być uruchomiona.

Ja używam zapory systemowej i żadna zapora zewnętrzna mi nie jest potrzebna.

Ja mam zaporę systemową i Ashampoo. Ta systemowa chyba jednak też coś tam blokuje bo jak ją wyłączam to avast raportuje:

10.11.2007 01:19:40 DCOM Exploit attack

Oczywiście zapora Ashampoo pracowała podczas tamtego ataku.