Zapychający się AP

Witam! !!

na początek wyłączyć edonkey, dc++, torrent itp

albo przynajmniej ograniczyć im pasmo, bo objawy wskazują na to, że po włączeniu komputera programy p2p zaczynają ściągać i się “rozpędzają” aż pożrą całe łącze.

druga bardzo prawdopodobna możliwość - spyware albo trojan.

Nie mam zainstalowanych żadnych programów typu p2p.

To co może być jeszcze przyczyną ?? I jak sobie z tym radzić ??

co włączysz? komputer, czy AP?

Jak włączę komputer i AP. Działa dobrze tak ze 2-3h a później zaczyna sie mulić.

może AP na strychu jest za ciepło?

Na strychu podłączyłem AP niedawno, a już nie jest tak ciepło. Więc to nie dlatego.

sieć zabezpieczona?

może ktoś podkrada sygnał?

Albo się nie znasz albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem…

On ma radiówkę, i aby taki internet wziąść trzeba mieć AP z funkcją Client. Więc AP służy mu do odbioru sygnału a dalej prawdopodobnie Rj-45 puszcza odebrany sygnał(kablowo) do switcha aby mieć na dwóch PC niezależnie.

Dobry ten AP i switch ?

Na dwóch kompach się to dzieje ?

No to niech startuje do providera który udostępnia mu sygnał radiowy.

Do Bolo92 switch i AP jeśli o to chodzi to są nowe jeśłi nie to nie wiem co mam rozumieć przez określenie dobry.

Do pricom : No to niech startuje do providera który udostępnia mu sygnał radiowy. Nie wiem o co w tym chodzi , czyli co mam robic?

Do mojej wypowiedzi, mogłem objaśnić :stuck_out_tongue: Jaki model AP i firma.

Wypowiedź pricom: Chodziło mu o to że prawdopodobnie ISP wyzyskuje i jak “siądzie” więcej ludzi to sieć muli, ale jeżeli dobrze opisujesz swój problem to nie to, ponieważ z Twojego opisu wynika że po 2-3h już muli i to konkretnie, a nie w określonych godzinach czyli akurat 16-22 to są tzw. godziny szczytu. Jak wiadomo ludzie wracają z pracy, uczniowie ze szkół :stuck_out_tongue: i kompy w ruch.

Nie odpowiedziałeś na zadanie wcześniej pytanie, czy próbowałeś formata ? i czy na każdym komputerze się to dzieje ?

Wtedy gdy, 1 komp jest sam włączony, 2 komp jest sam włączony, obydwa komputery są włączone.

Idż do kolesia który ci udostępnia internet od którego ściągasz pogadaj z nim że takie masz dolegliwości na pewno coś poradzi ,

Zawsze równo po 3h ci się to dzieje czy np nieraz po 15minutach, jak zawsze po 3h to sądze jak juz tu ktoś wspomniał że ap się przegrzewa i musisz zastosować mu jakieś chłodzenie i nic nie poradzisz,a jeżeli po paru minutach się to dzieje to mysle że masz zapchaną sieć przez userów i rozwiązać może ten problem tylko twój dostawca internett…

Tyle ode mnie! !!

Pozdrawiam lanmaster

A np. teraz interet mi śmiga dobrze, a jest właczony już 7 h.

A tak poz tym wybierając login do forum zrobiłem to wymyślając jakąś tam nazwę i wybrałem LanMaste, a tu taki zbieg loginów i jest też lanmaster22, hehe.