Zapychanie dysku głownego C!

(Pafryk715) #1

Wiec tak, na dysku C samo zapycha sie miejsce... Gdy wezme wlasciwosci to napisane jest ze 7gb zajete na dysku, gdy wejde na dysk i zaznacze cala jego zawartosc i sprawdze wage to zajmuje 5gb. Nie wiem juz co robic?! Wytlumaczcie mi powoli i dokladnie o co chodzi.

(Zuberator) #2

O to chodzi że pewnie nie wziąłeś pod uwagę ukrytych plików i folderów. A poza tym nie masz zajętych 7gb tylko 7gB.

(Pafryk715) #3

Mam opcje zeby pokazywalo ukryte foldery.. I czym sie rozni 7gb od 7gB -.-' I twoj post byl zbedny bo nie powiedziales jaka przyczyna jest zapychania dysku.

(Dimm Dna) #4

i

Najprościej to może masz po prostu coś dużego w koszu i ono zajmuje miejsce na dysku C:

(fiesta) #5

newnowynew , proszę o konkretne zatytułowanie wątku. Zignorowanie prośby będzie skutkować przeniesieniem wątku do śmietnika.

(system) #6

Witam-może sprawdż tak

start->komputer->prawy klik na dysku C->właściwości->oczyszczanie dysku->oczyść pliki systemowe i ok

(Holender Dd) #7

Stary, może masz zaznaczną opcję, żeby pokazywało ukryte pliki i foldery ZWYKŁE, nie chronione przez windows. Jak chcesz zobaczyć wszystkie foldery wejdź w

PANEL STEROWANIA - OPCJE FOLDERÓW - WIDOK - i odznacz opcję UKRYJ CHRONIONE PLIKI SUSTEMU WINDOWS(zalecane). Wtedy dopiero będziesz miał wszystkie foldery. :wink:

(ra-v) #8

Może też to wynikać z ilości plików. Plik który zajmuje 1B może zajmować fizycznie od 512B do np. 4KB.

(Filolupus) #9

Zuberator dobrze napisał. Sam pagefile.sys (domyślnie niewidoczny) może ze 2GB zajmować.

(Pafryk715) #10

Robilem to co wypisaliscie powyzej. Dysk poprostu sam sie zapelnia niewidocznymi plikami. Usunalem cos, zyskalem 1gb i w kilka minut znowu zapchany dysk, a nic nie robilem..