Zapychanie pamieci przy starcie

Przy starcie losowo jakas usluga (np services.exe) pochlania sobie pow 100k pamieci. Uzycie pliku stron wedruje sobie do wartosci granicznych co trwa jakies 20min, nastepnie wyswietla sie komunikat jak to windows musi sobie zwiekszyc pamiec wirtualna i wywala szereg bledow typu (nie udalo sie uruchomic (…) - kolejnych programow autostartujacych)

Skanowalem bezskutecznie system szeregiem programow antywirusowych, antymalwerowych itp.

Prosze o pomoc.

log z HJ - http://www.wklej.org/id/237404/

log z SR- http://www.wklej.org/id/237409/

Sprawdź pamięci programem memtest+ 4 i podaj specyfikację sprzętu.

Potem zrób format i zainstaluj ponownie system operacyjny jeśli to Xp to najlepiej od razu z płyty z dodatkiem SP3.

Nie moge uzyc prog memtest+ z przyczyn technicznych.

Poza tym, wiedza o lekarstwie w postaci formatu to tak troche na poziomie podstawowki. Jezeli jest to niezbedne bo tak wynika z logow to oczywiscie tak zrobie ale twoja wypowiedz z calym szacunkiem mnie do tego nie przekonuje.

Rejestrujac sie na tym forum mialem nadzieje uzyskac troche bardziej wyszukane informacje…

1,7hz cel

256mb

xp sp2

Pokaż logi OTL, GMER.OTL uruchomiamy jako administrator.

W GMER nic nie zmieniamy -> wciskamy Szukaj (skan potrwa kilkadziesiąt minut) -> po skanie Kopiuj.Logi wklejasz na www.wklej.org a tutaj link do sklejki

OTL- http://www.instalki.pl/programy/downloa … re/OTL.php

GMER- http://www.dobreprogramy.pl/Gmer,Progra … 13252.html

Malware- http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html pobiesz i przeskanuj i co znajdzie usun i wklej log z usuwania.Zainstaluj SP3

Oj uda Ci się, wieże że wypalisz sobie u kogoś na jakąś płytę CD-RW, program działa niezależnie od systemu operacyjnego. Download. Możesz też zrobić bootowalnego pendriva ale mozesz mieć problemy jeśli masz stare USB i płytę główną, więc użyj CD najlepiej.

Czas jest cenny, i czasem nie warto go marnować. Nie wspominając o korzyściach przeinstalowania systemu po jakichś 3 latach pewnie. Podejrzewam uszkodzenie systemowych bibliotek dll i/lub rejestru. Możesz spróbować zawsze przywracania systemu.

A coś więcej? Porównaj swoją specyfikacją z tą która mam w opisie. BTW jeśli masz DDR1 to radziłbym ci się zaopatrzyć w kość 512/1024 zanim zdrożeją.

Logi z OTL:

http://www.wklej.org/id/237824/

http://www.wklej.org/id/237827/

Log: Gmer

http://www.wklej.org/id/237832/

Malwarebytes Anti-Malware

Nic nie wykrył, zreszta tak jak pisalem wczesniej skanowalem system tak tym programem jak i np poczawszy od eset online skaner, mksvir, kasperskilabs, nortonantyvir, zonealarm with antyvir konczac na np SmitfraudFix.

Nie jestem za dobry ale sam widze bledy w logach, raczkuje w odczycie wiec zdaje sie na jakiegos fachowca w tej dziedzinie.

Ja sie dalej nie zgadzam, bo format powinien byc ostatecznoscia i jest ewidentnym objawem bezsilnosci.

Przywracanie systemu mam od dawna wylaczone bo istnieje wiele infekcji, ktore to wykorzystuja i w moim odczuciu wiecej moze to przyniesc strat niz korzysci.

Nie widzę tu jakiejś konkretnej infekcji.

Uruchom OTL i w oknie Custom Scans/Fixes wklej to:

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera.

Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem wywołaj opcję Run Scan.

Pokaż nowy log OTL.txt oraz log z czyszczenia.

jessi