Zapychanie RAMu podczas pobierania gier

Witam.
Mam dość nietypowy problem a nigdzie nie znalazłem odpowiedzi jak to rozwiązać. Otóż podczas pobierania gier niezależnie przez jakiego klienta zapycha mi się pamięć RAM. Posiadam 16 GB RAMu więc nie jest to tak mało. Kiedyś nie miałem takiego problemu. Pojawił się on odkąd mam dysk SSD jako systemowy oraz 932 GB tradycyjnego dysku właśnie z przeznaczeniem na gry oraz inne rzeczy. Dysk SSD to 250 GB. Problem pojawia się przy grach które mają 20 GB i więcej. Zapotrzebowanie na RAM wzrasta stopniowo. Gdy przed zapchaniem się ramu nie zresetuję komputera praktycznie trzeba go wyłączyć siłowo gdyż nie reaguje na nic. Jedynie restarty podczas pobieranie doraźnie rozwiązują problem. W codziennym użytkowaniu oraz graniu wszystko działa poprawnie. Problem występuje tylko podczas pobierania gier. Z góry dziękuje za wszystkie sugestie.

Hej,

A nie masz utworzonego jakiegoś RAM Dysku, w którym znajdują się pliki przeglądarki na przykład?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Hej.
No właśnie nie, nie mam utworzonego RAM Dysku. Na jakimś forum czytałem że taki problem może stworzyć karta sieciowa Kiler E2200, a taką posiadam. Ostatnio zaktualizowałem sterownik tej że karty i jak będę pobierał jakąś grę to dam znać czy coś się zmieniło. Nadmienię że według systemu sterownik miałem aktualny ale po wyszukaniu ręcznym na stronie producenta pobrałem najnowszy. póki co działa dobrze ale nie wiem jak będzie w przypadku pobierania. Na razie nie planuję zakupu nowych gier. Może jak będę coś pobierał to napiszę czy to rozwiązało problem. Dziękuję za podpowiedź.

Ewentualnie spróbuj pobrać jakieś mniejsze pliki - jakąś kilkugigową dystrybucję Linuxa czy obraz Windowsa.

Dzięki za zainteresowanie tematem. Właśnie pobrałem aktualizacje gry Ring Of Elysium, było tego około 4GB i wszystko działa normalnie. Pamięć ram na normalnym poziomie około 4GB wykorzystane. Być może aktualizacja sterowników karty sieciowej pomogła. Zobaczymy jak będzie w przyszłości. Pozdrawiam.

1 polubienie