Zapychanie się pliku stronicowania w XP

Mam od jakiegoś czasu problem z plikiem stronicowania w XP. Sprawdzam to na bieżąco z ‘Menedżerze zadań Windows’.

Z początku mam np. 1,40GB i to zaczyna z czasem rosnąć,aż do 2,20GB.Po tym zawiesza się Firefox i nic z nim nie można zrobić.

Muszę resetować komputer. Dodatkowo powstała też przypadłość na wszystkie edytory:ENTER powoduje przeskok o dwie linie w dół,END i HOME nie idzie po jednym kliknięciu tylko trzeba dłużej przytrzymać.To samo strzałki lewo,prawo,góra ,dół nie idą po jednym kliknięciu.

W Firefox-ie mam otwarte dużo kart.

Nie wiem też czy to prawidłowe,że plik WLTRAY.EXE rośnie co 1s o 4K ?

NOD nie wykazuje wirusów.

Dzieje się to wszystko na laptopie Inspiron E1505, Ram 2GB.

Log OTL http://www.wklej.org/id/928640/

Log Extras http://www.wklej.org/id/928646/

Czy tu coś jest nie tak?

Nie widzę aktywnej infekcji.

Przeskanuj dysk Dr.WEB CureIt

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Później kliknij Sprzątanie.

Sprawdź który proces zużywa najwięcej pamięci wirtualnej:

Procesy -> Widok -> Wybierz kolumny -> Rozmiar pamięci wirtualnej

Niezależnie od powyższego wejdź w okno ustawień Pamięć wirtualna i ustaw plik stronicowania w Rozmiarze niestandardowym na takie same dwie wartości, czyli w Twoim przypadku 2048 MB, zarówno Rozmiar początkowy jak i maksymalny. Następnie restart komputera i potem defragmentacja plików systemowych na partycji systemowej programem Page Defrag (ważne!): http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897426.aspx Zaznaczyć pozycję Defragment at Next Boot i kolejny restart. Wszystko to powinno usprawnić nieco pracę systemu.

Wykonałem jak mi zalecił kolega Atis,tzn wkleiłem skrypt do OTL i później restart.

Następnie Sprzątanie też w OTL i restart.

Najwięcej pamięci zużywa firefox.exe 339238k i rośnie nawet do 1010348k.

Inne to:ekrn.exe 80452k, svchost.exe 18664k, ehtray.exe 10604k, gg.exe 12400k.

Natomiast WLTRAY.EXE rośnie tak jak pisałem poprzednio 4k co 1s.

W dalszym ciągu naciskanie ENTER w edytorze powoduje skok o dwie linie w dół,a nie o jedną jak powinno być.

Nie wykonałem jeszcze skanowania dysku poprzez Dr.WEB CureIt. Plik ma 100Mb,a u mnie ściąganie jest kiepskie.

Wykonałem także zalecenia kolegi Poraja pamięć wirtualna ustawiona na 2048MB oraz defragmentacja programem Page Defrag.

Zobaczę w najbliższym czasie jak te zmiany wpłynęły na działanie systemu.

Skanowanie dysku poprzez Dr.WEB CureIt przeprowadzę jak uda mi się ściągnąć ten program.

Dodane 24.01.2013 (Cz) 0:52

Witam,

Niestety te czynności które wykonałem nie pomogły. Dalej plik stronicowania się zapychał.

W przypływie natchnienia zaktualizowałem Firefox’a do najnowszej wersji i to chyba coś pomogło,bo nie rośnie tak szybko jak poprzednio.

Będę dalej obserwował.

Pozdrawiam.

Dodane 02.02.2013 (So) 23:45

Witam,

Niestety moja radość była przedwczesna :frowning:

Plik stronicowania dalej się zapycha tylko trochę wolniej.

WLTRAY.EXE cały czas rośnie jak to opisałem wyżej.

W edytorach dalej przycisk Enter powoduje skok w dół o dwie linijki,a nie o jedną jak powinno być.

Home i End nie chodzą od jednego naciśnięcia tylko trzeba dłużej przytrzymać.

Czy koledzy mają jeszcze jakieś pomysły?