Zapytanie co do sprzętu

Na początek:

  1. Co jest lepsze- AGP x8 czy PCI-E ??

  2. Dwukanałowa obsługa pamięci czy nie ??

I teraz tak

Podajcie jakieś propozycje konfiguracji kompa. Cena ~2500 ± 200

Tylko jednostak centralna.

AMD i nVidia !!

Patrzyłem na komputroniku, ale się pogubiłem

:lol: :lol:

AMD Athlon 64 3000+ soc. 939

Płyta. Asus A8N-E soc.939

2x512 MB Ram Geil

NVidia GeForce 6600GT 128 MB

Dysk: 200 GB Samsung SP2004C

Zasilacz chieftec 400W

Złączono Posta : 21.03.2006 (Wto) 18:47

TO moja propozycja

  1. PCI-E :slight_smile:

2.Dwukanałowa :slight_smile:

A co do reszty to nie wiem :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Obecnie ciężko to stwierdzić. Potencjał szybszego niby PCI-e nie został jak dotąd wykorzystany. Wszystkie benchamrki i testy zarówno na AGP jak i PCI-e wychodzą bardzo podbnie, a różnice wiązą sie w granicach błędu.

Dwukanałowa. :wink:

Ja z wymianą kompa wstrzymałbym się teraz. Wyjdzie nowa podstawka od AMD (AM2) w cenie mniej więcej porownywalnej do s939. a spokoj na przyszłośc bedzie. :wink:

Złączono Posta : 21.03.2006 (Wto) 19:07

Jeśli jednak wymieniać już:

Zasatnowił bym się nad 7600.

A płyte wziołbym .Cena troche wyższa, ale można ją przerboić na SLi, no i potencjał O/C niepowównywalny do ASUSa.

A orientujesz się kiedy to wyjdzie, bo ja też od kilku miesięcy “kupuję” kompa i nie mogę kupić.

ja słyszałem że to wyjdzie pod koniec lipca! wiec musisz jeszcze troszke poczekać :stuck_out_tongue:

6 czerwca. Płyty z tą podstawką były zaprezentowane na niedawnych targach CeBIT

Wyjdą 6 czerwca, a w sklepach pewnie z miesiąc później będą.

Złączono Posta : 21.03.2006 (Wto) 19:56

Asus podobno też się dobrze kręci.

W chwili premiery mają być dostępne w sprzedaży.

No kręci sie dobrze, ale DFI chyba lepiej.

A takie coś:

ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695 / ASRock K8 939S56-M SiS 756

AMD Athlon 64 3500+ BOX

GeIL 512MB PC-400 CL2.5 / ??

GeForce 6800XT Asus 128MB TV/DVI (AGPx8) / GeForce 6800GT Asus 256MB 2xDVI & TV (PCI-E)

Chieftec 420W / ??

  1. Wg. Mnie lepiej brać karty na złącze PCI-E. Karty te są przyszłościowe, bo karty na slot AGP zostaly wycofane z produkcji. Więc jakbyś nawet kupił GF 7800 na AGP to potem byś chciał pewnie po jakimś czasie zmodernizowac kompa i nie dostalbys nowej plyty głównej pod takie złącze i musialbys kupywac wtedy dodatkowo nową grafę, tylko, ze na PCI-E.

Opłacalniej i bardziej przyszłościowe są karty na PCI-E :slight_smile:

mic22 W tym zestawie co podałeś, to jeżeli komp miałłby być do gier to lepiej weź 1 GB pamięci :slight_smile:

I lepiej karte:

Brałbym płytę główną ASUS-a albo DFI. Płyty główne tych firm całkiem dobrze się podkręcają. A szczegółnie DFI. Na niej będziesz miał AMD Athlona 64 z rdzeniem Venice który też dobrze się podkręca.Całkiem dobrze się podkręca. Więc mogłbyś trochę podkręcić :slight_smile:

Bardzo dobrą płytą DFI do podkręcania jest DFI LanParty UT NF4 Ultra-D.

mic22 ASRock nie cieszy się dobrą sławą… lepiej wziąć procka 3000+/3200+ i lepsza płyte głóną. Przedwszytskim z PCI-e (karty cały czas są na AGP, cały czas są wypuszczane wersje kart z AGP, ale dni tego portu są już policzone… :? - a szkoda bo dobre było).

Pamięci GeIL’a okej… tylko 2*512… ewentualnie, lkup tańsze pamięci, ale jednak 1GB…

Zamiast tej karty graficznej weź np.

Zasilacz okej ;), ale lepiej dorzuć te 2 dychy i weź np. tego.

Jeszcze co do tego AM2… Nie wiem czy warto czekać do czerwca. Przecież ceny płyt głównych i procesorów z socket AM2 napewno będą sporo wyższe - chyba że się mylę :? Macie jakieś info co do cen płyt i procesorów pod AM2?

Podbno (zobaczymy jak bedzie w praktyce) ceny prockow mają być porównywalne z s.939

Tylko ciekawe ile sobie za takie płyty będą życzyć i czy te procesory (porównywalnie cenowe do soc. 939) będą mogły dorównać wydajności np. Athlonowi 64 3000+ soc. 939, który kosztuje około 500 zł.

Narazie jestem pewny do tego:

DFI LanPArty UT nF4- D

AMD Athlon 64 3500+ OEM;

A jaką szczególnie polecacie kartę graficzną (nvidia) ?? Tak do 600zł ??

Ze zwykłym wejściem na monitor CRT i wejściem DVI. Na PCI- E !

Pamięć Kingston?? 2*512?? Jaka??

A nagrywarka DVD z LightScrible?

karolzet widzę że strasznie pesymistycznie podchodzisz do tej podstawki. Mi wydaje się że bedzie to skok, bo nawet jeśli ceny AM2 bedą wysokie to s939 spadną. Sądze jednak, że ceny nie bedą wyższe, bo konkurencja nie śpi.

A jaki byłby sens wprowadzania nowej technologi??

Złączono Posta : 23.03.2006 (Czw) 9:53

Klik!

Co się bardziej opłaca?? AMD Athlon 64 3200+ Venice czy AMD Athlon 64 3500+ ???

Czytając opinie na benchmark’u to AMD Athlon 64 3200+ Venice pod DFI LanParty UT NF4 Ultra-D kręci się do ponad 2,5GHz ,a na 2,3GHz prawie w ogóle się nie grzeje! Warto??

Pamięc taka moze być?? http://sklep.benchmark.pl/pelny_13687.html ??

Grafe widziałem inną w podobnej cenie na komputroniku ale miała 254 RAM’u i 128 bitów (nie pamientam nazwy - poszukam) a ta co podał McDracullo ma 128/128 - może coś lepszego??

Tak, może być.

Jednak słyszałem, że pamięci Kingston oraz GoodRAM są prawie takiej samej jakości. Dwie kości 512MB GoodRAM-a nawet w Komputroniku kosztują taniej. Więc może weźmiesz GoodRAM-a (polecam) :? :slight_smile:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13879

adam9870

Dzięki wybieram GoodRAM’y !!

:o

Złączono Posta : 23.03.2006 (Czw) 17:47

a jak kupie 2 sztuki http://www.terrabit.net.pl/product_info … s_id=24562

to będzie działało w Dual’u ???

I jaką polecacie nargywarkę dvd?? Może być z lightscrible ale nie koniecznie