Zapytanie dotyczące routera i usługi sieciowej na 1 komputer

Witam,

Jeżeli zakupię router powiedzmy do 100 zł np. taki: [http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__k … SL2_4port/](http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p katalog_produktow/id_gl 48/id_produktu 2297/ Routery_Switche_AP_Pentagram_Cerberus_Router_ADSL2_4port/)

i podłącze do niego modem od usługi sieciowej - UPC 2 meg - to będę mógł rozdzielić łącza na 2 komputery, jeżeli mogę mieć tylko w tej sieci UPC podpiętą 1 kartę sieciową tzn. 1 komputer? Pytam czy istnieje taka możliwość, czy też muszę przy zakupie routera wskoczyć na wyższy abonament oferujący podłączenie do 3 komputerów?

Pozdrawiam :wink:

Możesz bez żadnych dodatkowych opłat dostawcy neta.

Hmm wiem, że nr mojej karty mac został przypisany w bazie UPC, stąd tylko dla tej karty mam internet. A jeżeli połącze router, to czy on pobierze maca z karty sieciowej tej, przez którą mam internet? Czy router ma swój mac? Może pytam banalnie, ale interesuję mnie to :slight_smile: Dzięki wszystkim za odpowiedź :wink:

Sam nie pobierze, ale większość router’ów posiada taką opcję i jest przeważnie też przycisk, który wkleja MAC adress karty sieciowej przez którą się z routerem łączymy, tylko że Pentagram głupo ciut te swoje produkty nazywa i znalazłem jedną aukcję z opisem to tam o tej funkcji nic nie było.

Nawet jeśli by się okazało, że tej funkcji nie ma to możesz zadzwonić do Chello i powiedzieć, że masz nową kartę sieciową bo Ci się stara zepsuła, czy nowy komputer i podać MAC adress routera, żeby wpisali.

A tak w ogóle to UPC filtruje MAC ? bo pierwsze słysze.

Mam UPC 10Mbit i przy tej usłudze na pewno nie filtruje MAC’a.

To czy UPC filtruje Mac’a to nie wiem. Wiem tylko, że moja karta zintegrowana w pc’cie jest zainstalowana w systemie UPC. Internet nie działa wtedy, gdy kabel od modemu podpięty jest do dowolnej innej karty sieciowej, w innym komputerze. Mam usługę UPC 2 mega. A tak w ogole jaki polecacie nie drogi router do 100 zł?

mogę kupić jedynie w sklepie:

www.wlodipol.pl

www.pcprojekt.pl

www.apollo.pl

Wystarczy Ci dowolony router z opcją klonowania MACa. Ja mam pentagrama i wszystko ładnie działa. Routerowi przypiszesz MAC tej swojej sieciówki. Czasami routerek glupieje (mój przynajmniej) gdy miałem ustawiony router na tego samego maca co karta sieciowa i mnie nie łączył. Czyli podsumowując (na moim przykładzie) kupujesz dowolny router z opcją klonowania MACa, sprawdzasz jaki ma twoja karta MAC (ipconfig /all; ifconfig) ustawiasz go na routerze a na swoim komputerze kabel wpinasz w inną kartę sieciową (jesli jest) albo zmieniasz maca swojej sieciówki i powinno chodzić. Co do sprzętu to nie wypowiadam się bo może w życiu miałem 3 routery w rękach (z tego jeden w domu).

Dzięki za odpowiedź - teraz już wiem jak to zrobić :slight_smile: Kwestią jest wybór routera z możliwością kopiwoania Mac’a. Jeśli macie jakieś propozycje to w tych sklepach, co wyżej podałem znajdźcie Proszę mi jakiś odpwiedni sprzęt do 100 zł (może ~120 góra). Dzięki za pomoc :wink: