Zapytanie o eksploatacje drukarki

Siemka kupiłem dzisiaj drukarkę HP Deskjet 3760 kupiłem ją w sklepie stacjonarnie zależało mi na czasie pytanie jak to jest z tymi tuszami atramentowymi czy przy małej ilości druku mogą zaschnąć ? Pytałem sprzedawcy powiedział że drukarka będąc podłączona do prądu nie pozwoli tuszowi wyschnąć czy to prawda ?

Tak, po prostu zjedzie ci tusz na czyszczenie. A jak nie wymienisz, to zaschnie.

Ta drukarka kosztuje niecałe 300 zł.
Wkrótce koszt eksploatacji jej będzie wyższy niż jej wartość
Tusz do niej to koszt od 60 do 100 zł.
Drukarki atramentowe to zło.

Rozumiem dużo nie drukuje tyle co na studia dokumenty a denerwowało mnie już bieganie po znajomych i proszenie się o jakiś druk wiec tez nie chciałem wydawać w tysiącach na drukarkę.

Tak, może zaschnąć, najlepiej co najmniej raz w m-cu wydrukować jakąś stronę.

E tam, w pracy mamy Ricohy SG 3XXX żelowe i koszt wydruku oscyluje w okolicach 6 groszy. Lasery są sensowne, jak masz do tego pomieszczenie wentylowane, albo wyciąg. Ten pył jest silnie rakotwórczy.

Kiedyś faktycznie tak było. Dziś myślę, że nie jest aż tak źle. Gdyby był naprawdę tak silnie rakotwórczy to nie byłby tak łatwo sprzedawany. Podobno dziś zaleca się tylko by drukarka laserowa nie stała w pomieszczeniu w którym śpimy.

Co ? Glupita. Ja mam HP LaserJet MFP M177FW w pokoju, Gdzie śpię i żyje.

To nie zabija od razu tylko powoli. Bardzo powoli. Spokojnie to dojdzie. :wink:

Tu masz trochę więcej:

Drukarki laserowe i kserokopiarki przyczyną groźnych chorób! | Zdrowe Pasje

Jeszcze kwestia tego jaki toner stosuje. W zamiennikach czasami stosują proszki, które są dawno zakazane do użytku. Bywa też, że pojemniki nie są idealnie spasowane i wydostaje się pył. Wybierając zamiennik, warto zwracać uwagę nie tylko na cenę, ale też renomę producenta.

Można co miesiąc przynajmniej ale lepiej skróć interwały. Jedna kartka kolor i czarne. Kupuj oryginalne tusze to nie będzie problemów jeśli drukarka sprawna.

Ok dziękuje bardzo za informację tuszów będę używał tylko oryginalnych