Zapytanie o własność domeny. Sprzedaż domeny

(Jablonalodz) #1

Witam,

chciałem Was zapytać jak to dokładnie jest...

otóż jeśli robię stronę www dla kogoś i zakupuję ją na swoje nazwisko i dane bilingowe, a później po wykonaniu tejże strony sprzedaję ją swojemu kontrahentowi poprzez umowę kupna sprzedaży, czy mam prawo napisać do firmy hostingowej np. home.pl o zmianie jej właściciela?

pytam ponieważ nie chcę być posiadaczem x-nastu domen,

nadmieniam iż w chwili rejestracji nie mogę ich kupować jeszcze na adres mojego klienta (pewna forma dalszej odsprzedaży)

z góry dzięki, pozdrawiam

(Skr3czu) #2

Nie wiem jak w home.pl, ale w nazwa.pl nie ma problemów z takim czymś...

(Jablonalodz) #3

Chodzi mi ogółem, czy po zakupie domeny, np. w terminie do 30 dni mogę zmienić właściciela danej domeny.

(Mirol73) #4

Tak jest to możliwe - nazywa się to cesja domeny i większość rejestratorów powinno prowadzić taką usługę (czy jest tak w istocie nie mogę zaręczyć). Jeżeli chcesz przed upływem 30 dni po rejestracji zmienić właściciela, to niektórzy pewnie zażądają wniesienia opłaty równoważnej z kosztem przedłużenia domeny o kolejny rok.

Najlepiej przeczytaj dokładnie regulamin swojego rejestratora. Tam wszystko powinno być jasno i klarownie opisane (jeżeli nie jest, to nie radzę u takiego rejestratora pobierać jakichkolwiek usług).

(Irekxara) #5

zawsze masz prawo, najlepiej zapytać przed zakupem . Poważne firmy zazwyczaj odpowiadają w przeciągu 48 godzin :wink: