Zapytanie odnośnie wykrywanych, a nie usuwanych(?)wirusów


(Budyniovsky) #1

Witam szanownych użytkowników

Mam pewien problem. Mianowicie chodzi o to, że podczas skanowania poprzez Norton Internet Security pokazuje mi się takie coś:

Oznacza to, że te wirusy są na komputerze czy po prostu NIS skanuje komputer w poszukiwaniu tych złośliwości? Od razu dodam, że próbowałem szukać na Norton Community, ale niestety nie znalazłem tematu z takim problemem. Wspomnę także, że "sprawdzane" są także inne wirusy m.in. Backdoor.Rustock.B, Infostealer.SnifulaB. Ów zagadnienie nie występuje tylko na jednym komputerze. Posiadam 3 urządzenia w domu: 1 PC i dwa laptopy, wszystkie z Nortonem na pokładzie i na wszystkich występuje ten "problem". PC oraz jeden z laptopów były niedawno formatowane, ale i tak nadal program "sprawdza" te wirusy(problem występuje od kilku tygodni). Oczywiście wklejam logi z OTL.

http://wklej.org/id/970837/

http://wklej.org/id/970834/

Pozdrawiam serdecznie i liczę na rozwianie moich wątpliwości :wink:


(Łukasz) #2

Opcja druga :slight_smile:

Norton tylko sprawdza obszary, które są infekowane przez owe wirusy, sprawdza również na występowanie jakiś śladów takowych zagrożeń. Czysta prewencja. Krótko mówiąc - tylko sprawdza na ich ewentualne występowanie.

W rzeczywistości nie masz nic niebezpiecznego w systemie.


(Spandau) #3

Raporty OTL wyglądają na czyste. Proszę uaktualnić system (Win7 SP1) oraz oprogramowanie (Mozilla Firefox)