Zapytanie w sprawie ceny za antywirus McAfee

Witam,
W lipcu bieżącego roku kupiłem laptopa Firmy Asus. Był w nim zainstalowany na miesiac program antywirusowy McAfee Livesafe. Zastanawiam się nad jego przedłużeniem, ale spotykam rózne jego ceny. 69 zł, , 119, i inne. Mam pytanie:ile powinienem zapłacić za ten program antywirusowy?
Pozdrawiam,
dickkor

Są różne ceny i promocje. Ostatnio na alledrogo widziałem Gdata antywirus na rok za 29 zł od autoryzowanego partnera Gdaty. Normalna cena to 119zł. McAfee słabo wypada w testach, więc zastanów się czy warto.

McAfee nie bryluje pod względem skuteczności, korzystniej wybrać AV innego producenta https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-7/ Tutaj bieżące wyniki testów.

… a jaki system operacyjny?

Bardzo dziękuje za Państwa szybką pomoc.
Wyjaśniam:
W momencie zakupu laptopa był już wgrany system operacyjny Windows 10.
Co do programu antywirusowego McAfee był już zainstalowany w momencie zakupu. Na razie zdecydowałem się przedłużyć ten program antywirusowy, bo brak mi czasu na szukanie lepszego.
W internecie znalazłem listę programów antywirusowch płatnych i darmowych z Pc World. Wśrod wymienionych tam programów jest także ten program.

A co do braku czasu mam przede wszystkim dużo problemów z obsługą nowego laptopa. Wynika to z mojej bardzo skromnej wiedzy w zakresie obslugi komputera (a szczególnie laptopa) i internetu. Na przykład: 12.8.2017 na moim blogu (https://ryszroszblogspot.com publikowałem pierwszy post: Komunikat-Wyjaśnienie kiedy chciałem między akapitami zwiększyć odstępy zmieszała mi się numeracja akapitów. Niestety wszystko wyszło mi bardzo źle.

Czasami pojawiają się mi też jakieś niepotrzebne reklamy dźwiękowe. Muszę nauczyć je wyłączać lub wyciszać. Poza tym przygotowuję post do mojego bloga. Chce też przygotowywać posty na Facebooka.To i wiele innych spraw wymaga czasu. Paza tym ten stary progam antywirusowy trzebaby odinstalować, a ja nie wiem jak to się robi.

dickkor

Jeśli to Windows 10 to spokojnie możesz odinstalować tego McAfee przez: PPMyszy na białym symbolu Microsoftu, po lewej na pasku zadań > z menu rozwijanego wybierz pozycję Aplikacje i funkcje i tam kliknij i odinstaluj McAfee. Następnie zwróć uwagę czy system prosi Cię o włączenie Windows Defendera. Włącz go! Po prawej stronie paska zadań powinna się pojawić ikonka Windows Defendera.To wszystko!