Zapytanie w sprawie ściągnięcia przeglądarki Firefox

Dzień dobry,
Mam pewien kłopot: Kiedy kliknę zbyt często pojawia się jakieś (często nie potrzebne) menu. Na przykład kiedy chcę zaciemnić pisany tekst, zamiast zaciemnienia pojawia się menu: czytaj i Drukuj. Czasem pojawia się menu zawierające: Wklej; Zaznacz wszystko; Drukuj. Inne menu: Otwórz w nowym oknie i Otwórz w nowej karcie i inne pozycje. Po rozmowie z informatykiem doszedłem do wniosku, że mogą to być kłopoty z przeglądarką. Używam od zakupu laptopa Przeglądarki Microsoft Edge. Chciałbym zainstalować przeglądarkę Fire Fox, bo trochę ją poznałem kiedy korzystałem z brata komputera. Jak ściągnąć i wgrać tą przeglądarkę. Rozumię, ze ona jest darmowa. Czy one nie będą kolidowały ze sobą?
Docelowo chciałbym mieć dwie przeglądarki. Co jest lepiej mieć dwie takie same przeglądarki, czy dwie różne. Nie będę ukrywał , że rozważam usunięcie Microsoft Edge. Po prostu podejrzewam, że jest ona przyczyną pojawiania się różnych menu o których pisałem na początku.
Pozdrawiam,
dikkor

Można mieć Firefox obok.

Stamtąd możesz ją pobrać i instalator na maksymalnie jakieś 3 kliknięcia ją zainstaluje.

Raczej nie potrzebujesz jej instalować na innym dysku lub w innym folderze, to można użyć instalatora webowego (rozmiar pliku około 311 KiB) jaki jest okrojony z opcji zmiany lokalizacji.


Opcje z wyskakującymi menu w Edge może ktoś ci napisze jak wyłączyć…

Nie będziesz miał dwóch takich samych przeglądarek, możesz uruchomić dwa okna tej samej przeglądarki. Pod prawoklikiem masz otwieranie w nowej karcie albo nowym oknie. Niezależnie można przesuwać okna, otwierać zakładki, ale to nadal jedna przeglądarka.

Da się zainstalować dwie takie same, ale to, sądząc po Twoim poście (bez urazy dickkor i kolega), przerosłoby Twojego informatyka.

Przesiadka z Edge na FireFox polecam, chociaż odinstalowanie Edge już nie - wystarczy tej drugiej nie używać. Przeglądarki Edge i Internet Explorer bywają przydatne przy aplikacjach urzędowych (czyt. na innych nie działa).

Dzień dobry,
Bardzo dziękuję za szybką i interesującą odpowiedź.

Nadal czekam, że ktoś mi podpowie jak wyłączyć opcje z wyskakującymi menu w Edge.

Jeśli chodzi o przeglądarkę mam jeszcze jeden kłopot.:
Usiłowałem odzyskać hasło do pewnego konta. W trakcie odzyskiwania wysłano mi na podane konto kod. Ja ten kod miałem podać, aby odzyskać konto. W tyn celu musiałbym się wyłączyć z odzyskiwania i zalogować na tamto konto i odczytać podany kod niestety już nieaktualny. Bo przecież już się wyłączyłem z procesu odzyskiwania hasła.
Proszę podpowiedzcie mi Państwo jak pozostać w trakcie procesu odzyskiwania hasła i jednocześnie móc zalogować się na konto portalu i odczytać kod i podać go, aby odzyskać hasło do innego konta.

Kilka lat temu korzystałem z komputera brata. On miał ikony Fire Foxa i na stronie startowej i na belce na dole. Wtedy wspomniane wyżej odzyskiwanie hasła byłoby proste.

Ja rzeczywiście mam niewielkie doświadczenie w obsłudze komputera i Internetu.
Pozdrawiam
dikkor

Pracuj na dwóch kartach / zakładkach? Jak kod weryfikacji przychodzi na uwaloną skrzynkę pocztową, to zacznij od odratowania uwalonej skrzynki pocztowej.

Potem tę drugą usługę (np. jeszcze inne konto e-mail).

Nie ma Fire Fox ani FireFox. Firefox owszem.

Ile ty masz lat? Bez obrazy ale po tym co robisz to raczej niewiele.

Albo ma ponad 65 lat a brat młodszy - ma około 40 lat.

Dzień dobry,

Bardzo przepraszam, że długo na tym Forum nie odpowiadałem. Po prostu chorowałem i nadal choruję. O tym napiszę dalej.

Na początek kilka słów o sobie: Mam 68 lat. Od dwóch lat jestem emerytem. Z wykształcenia: ekonomista.

Na początku tego wieku uczestniczyłem tylko w miesięcznym kursie obsługi komputera i Internetu. Ponieważ wcześniej przez 20 lat byłem rencistą(dawna III grupa niewielka kilkusetzłotowa renta) nie stać mnie było na następne kursy. Dlatego ciągle uczę się drogą prób i błędów. Niestety tych błędów jest za dużo. Jestem po prostu niedouczony w zakresie informatyki.

Oczywiście za pomoc Państwa bardzo dziękuję. Firefoxa zainstalowałem i używam. Niestety nie mogę nie potrafię jej wstawić jako przeglądarki domyślnej mimo wielokrotnego tego zaznaczania.

Przepraszam, że na tym Forum długo nie odpowiadam. Jest tego kilka przyczyn:

Po pierwsze: Mam poważne kłopoty z kręgosłupem i z tego powodu chodzę wolniej i o kuli. A to zajmuje mi więcej czasu niż poprzednio kiedy byłem sprawny. (Kiedyś na naszym osiedlu robiłem zakupy w ciągu około godziny czasu. Obecnie na takie zakupy potrzebuję dwie, a nawet dwie i pół godziny.) Przykładem niech będzie że kiedy byłem sprawny w moim blogu https://ryszrosz.blogspot.com

w ciągu roku opublikowałem kilkadziesiąt postów, a obecnietylko około 20 postów.

Po drugie: mam kłopoty z wrzodem żołądka. Czasem pojawiają się też kłopoty z brakiem kwasu w żołądku. Na bóle wrzodu stosuję przede wszystkim określone korzystne produkty. Poinformowano mnie, że wrzody żołądka szczególnie dokuczają w okresie jesienno- zimowym. Leku na brak kwasu w żołądkowego producent od prawie roku nie produkuje z powodu braku ważnego składnika. Oczywiście jak zaczną się bóle wrzodu żołądka, lub bóle z powodu braku kwasu żołądkowego nie bardzo mogę cokolwiek robić, a już na pewno nie mogę się skupić na pisaniu postów do bloga lub na Forum.

Po trzecie:

Od prawie dwóch lat poszukuję kawalerki. Stwierdziłem że miałem za duże wymagania. Dlatego wziąłem za to poszukiwanie energiczniej. Bardzo bym się cieszył, gdyby udało mi się znaleźć kawalerkę jeszcze w tym roku. Zacząłem oglądać osobiście te kawalerki. Oczywiście w tych dniach kiedy nie dokucza mi wrzód żołądka, ani brak kwasu w żołądku. Zdarza się oglądać jednego dnia dwie kawalerki w różnych częściach miasta. Przejazd dosyć długo trwa . Także dojście od przystanku do kawalerki ( bo wolno chodzę) też długo trwa.

Po czwarte:

Najlepsze pomysły przychodzą mi wieczorem. Dlatego późno idę spać. Później nie mogę zasnąć. A jak zasnę to trochę za długo śpię i późno wychodzę po zakupy, a kiedy wracam jestem znów zmęczony i senny. Dopiero późno wieczorem zabieram za pisanie na przykład tego posta.

Z wyrazami szacunku

dikkor

Nie pij tyle

Dzień dobry,

Bardzo mi przykro mnie to nie dotyczy. Raczej bardziej lubię jeść, a szczególnie jeść słodycze, ale nie bardzo je mogę jeść ze względu na moje dolegliwości. Ostatnio chętnie jadam ugotowane ziemniaczki z podgrzanymi gotowymi kotlecikami mielonymi, pożarskimi.

W ogóle bez alkoholu się obywam. Zamiast niego wolę też ciekawą książkę. Nie palę i nie paliłem też czynnie papierosów. Biernie niestety tak, bo brat parę lat młodszy pali do 50-60 papierosów dziennie i muszę ten dym wdychać. Między innymi z tego powodu chcę zamieszkać na kawalerce

Z wyrazami szacunku

dikkor

Dzień dobry,

Odkryłem przyczynę moich kłopotów z niepotrzebnie pojawiającym się menu. Kilka dni temu zmieniłem myszkę i moje kłopoty z niepotrzebnie pojawiającym się menu skończyły się.

Dużo zdrowia, uśmiechów i spełnienia najskrytszych marzeń w Nowym Roku

życzy Państwu

dikkor

1 polubienie