Zapytanko odnośnie obróbki obrazka?

Witam serdecznie. Mam zamiar wykonać na ścianę szablon do malowania. Mam obrazek w formacie JPEG. Obraz chcę wydrukować na ploterze z programu AutoCad. Próbowałem w Corelu wykonać obrys za pomocą krzywej Blazjera ale zabrakło mi pamięci. Za dużo punktów. Próbowałem również w PhotoShopie i lipa. Muszę z rysunku uzyskać tylko linie zewnętrzne aby wykonać dalszą obróbkę w Cadzie. Jak uzyskać ten obrys zewnętrzny???

Nie wiem jakiego masz Corela ale w X3 to wystarczy tego jpg’a zaimportować do Draw, z zakładki Mapy bitowe wybrać Tryb 1bit, rysunek kreskowy. Następnie PPM i z menu wybrać “Trasuj mapę bitową”.Otwiera się CorelTrace i z automatu zamienia Ci jpg’a w wektory. Po strasowaniu zapisz ustawienia, a w Draw rozdziel grupę i wyrzuć, co nieporzebne.

Posiadam Corela 11. Udało mi się wykonać mapę bitową ale nie wiem co to jest to PPM???

prawy przycisk myszy…

Coś zaczyna wychodzić, ale chyba nie do końca. Corel Trace się już uruchomił. Pokombinuję troszkę. Jako możesz to śledź ten temat. Pewnie jeszcze będę potrzebował Twojej pomocy.

W tym Trace w jakim formacie zapisać plik żeby następnie otworzyć go w Corelu???

UDAŁO SIĘ:) Serdecznie Ci dziękuje :smiley:

Cieszę się, że coś zaczyna wychodzić :smiley: Gwoli ścisłości; w Corelu mozna zapisać plik w formatach DXF i DWG - obydwa obsługiwane przez AutoCad.