Zapytanko odnośnie obróbki obrazka?

(Krzysiek309) #1

Witam serdecznie. Mam zamiar wykonać na ścianę szablon do malowania. Mam obrazek w formacie JPEG. Obraz chcę wydrukować na ploterze z programu AutoCad. Próbowałem w Corelu wykonać obrys za pomocą krzywej Blazjera ale zabrakło mi pamięci. Za dużo punktów. Próbowałem również w PhotoShopie i lipa. Muszę z rysunku uzyskać tylko linie zewnętrzne aby wykonać dalszą obróbkę w Cadzie. Jak uzyskać ten obrys zewnętrzny???

(Rosa65) #2

Nie wiem jakiego masz Corela ale w X3 to wystarczy tego jpg'a zaimportować do Draw, z zakładki Mapy bitowe wybrać Tryb 1bit, rysunek kreskowy. Następnie PPM i z menu wybrać "Trasuj mapę bitową".Otwiera się CorelTrace i z automatu zamienia Ci jpg'a w wektory. Po strasowaniu zapisz ustawienia, a w Draw rozdziel grupę i wyrzuć, co nieporzebne.

(Krzysiek309) #3

Posiadam Corela 11. Udało mi się wykonać mapę bitową ale nie wiem co to jest to PPM???

(Heezootoo) #4

prawy przycisk myszy.....

(Krzysiek309) #5

Coś zaczyna wychodzić, ale chyba nie do końca. Corel Trace się już uruchomił. Pokombinuję troszkę. Jako możesz to śledź ten temat. Pewnie jeszcze będę potrzebował Twojej pomocy.

W tym Trace w jakim formacie zapisać plik żeby następnie otworzyć go w Corelu???

UDAŁO SIĘ:slight_smile: Serdecznie Ci dziękuje :smiley:

(Rosa65) #6

Cieszę się, że coś zaczyna wychodzić :smiley: Gwoli ścisłości; w Corelu mozna zapisać plik w formatach DXF i DWG - obydwa obsługiwane przez AutoCad.