Zarabianie na stworzonych schematach, rysunkach w darmowych programach

Cześć,
Mam pytanko, czy jak stworzy się rysunki, schematy do artykułu, książki itd.,w takich programach jak:Draw io, Yed graph editor, i podobne, to można na nich zarabiać?

Draw io na pewno. Drugiego nie znam. Poczytaj opis i licencję. Generalnie jak jest “free”, “open source” itd. to najczęściej można. Jak jest “community” to trzeba doczytać.

Każdy serwis może mieć inną licencję. Zawsze należy szukać na stronie produktu konkretniej informacji czy można komercyjnie czy nie. Potwierdzam, że draw.io można używać komercyjnie i Yed graph też https://yed.yworks.com/support/qa/8/can-i-use-yed-for-free-even-for-commercial-purpose

Wolne oprogramowanie jest w tym świetne, że takimi rzeczami nie musisz sobie zawracać głowy.

Dzięki za odpowiedź,
Chciałem się zapytać, aby nikt później nie dowalił się, że nie mam licencji po dodaniu obrazka, który stworzyłem w tych programach. Choć draw io ma swoje płatne pakiety.

Niekoniecznie. No może zależy od tego jak definiujemy “wolne oprogramowanie”, ale sam fakt posiadania otwartego kodu nie jest jednoznaczny z zezwoleniem na użytek komercyjny. Oczywiście jest tak samo w drugą stronę. Zamknięty kod nie oznacza braku zezwolenia.

https://www.gnu.org/philosophy/free-sw.html
Tak definiujemy.

Jeśli tak to rzeczywiście. Można używać komercyjnie. Tylko niech cię ręką Boska broni przed użyciem choćby jednego znaku z kodu GNU w swoim kodzie :slight_smile:

W kodzie nie, tylko w publikacjach, jakimi są stworzone schematy w powyższych programach.