Zarabianie na YouTube i ew. ryzyka

Program partnerski YouTube – omówienie i wymagania - Komputer - YouTube - Pomoc (google.com)
Witam!
O co chodzi z tym programem partnerskim? Trzeba zawrzeć jakieś umowy z kimś czy coś? Warto w to iść? No i jeszcze jedno pytanie: mogą ew. wykryć jakieś piractwo itd? Z góry dzięki za pomoc. Pytam, bo nie wiem, czy warto się w to pchać.
Z góry dzięki :slight_smile:

Nie do końca mnie to zarabianie przekonuje… Pewnie trzeba będzie filmy o określonej treści / długości itd.

Dodam jeszcze: co to jest AdSense?

Ledwo 1011 subskrypcji zdobyłem od 2018 kiedy założyłem kanał.
Dawid Ćwikła - YouTube

Tu bardziej chodzi o możliwości zarabiania z reklam i wyświetleń, ale jak nie masz wielu subskrybentów a ilości wyświetleń nie idą w tysiące, to w ciągu roku może na małą karkówkę zarobisz.

Poza tym wciskanie do filmów materiałów sponsorowanych i reklam / aka przerywniki / są dość sporą uciążliwością podczas oglądania, co potrafi dobitnie ucinać zasięgi na dalszą metę.

AdSense - konfigurator reklamowy Google
W kwestii wykrywania piractwa, to nie wiem co masz na myśli - możesz rozwinąć ?

Reklamy we w trakcie filmu?? :open_mouth: No nie wiem… Ja bym tego nie dawał do swoich filmów, bo ktoś odejdzie. Pewnie AdBlock Plus to usunie, ale to wtedy ja niczego nie dostanę. Ja mam YT Premium, więc u mnie w czyichś materiałach reklam nie będzie.

To lepiej się tym nie chwal publicznie. Raczej YT nie powinien Cię uwalić na piractwo, ale to bardzo nie ładnie korzystać z czegoś takiego, tym bardziej że darmowych alternatyw masz wiele.

@blumberplumber olej reklamy w filmach. Rób dalej co chcesz robić. Ew, skoryguj swoje działania z ceneo i przejdź na program parterski - za kliknięcie otrzymasz grosze, ale po pewnym czasie uzbiera się ładna sumka. Jak pisałem na DP tak właśnie w ciągu roku uzbierałem trochę tipa od społeczności. Potem faktura, odpis do Urzędu Skarbowego i wsio.

:open_mouth: :open_mouth: Kurde, muszę uważać na stres i inne emocje, by nie dostać napadu padaczki… Skasowałem tego posta.

skoryguj swoje działania z ceneo

Co masz na myśli?

:slight_smile: w razie czego pisz do mnie - siedzę przy montażu filmów, to coś ci doradzę ewentualnie.

No w opisie dawaj linki do produktów, wcześniej ogarnięte za pomocą edytora programu partnerskiego. Ktoś klika, dostajesz kasę, ktoś kupuje z linka, dostajesz kasę. Jak się z zsumuje kwota minimalna = wypłata.

Hoho, ja typowych recenzji robię baardzo mało… :frowning:
Tylko to:
(1) Recenzje sprzętu - YouTube

Ja tam dawałem linki do Ceneo.

No to w kwestii oprogramowania możesz wrzucić sobie reklamy, choćby na próbę i zobaczysz czy ci / oraz twoim widzom to przypasuje.

Coś mi mówi i rozum podpowiada, że reklamy dadzą niewiele lub nic. Większość pewnie używa AdBlocka, Ublock’a lub innych wtyczek…

No tak, a ktoś musi je oglądać by zarabiać.
Chyba najlepszym wyjściem będzie zamieszczenie w opisie filmów linka na kształt zrzutki na rozwijanie swojej pasji - w filmie na końcu też możesz o tym wspomnieć „Jeśli film Ci się podobał, nie zapomnij dać kciuka w górę, zasubskrybować a jak podoba ci się moja twórczość, może zechcesz mnie wspomóc xyz” :smiley:

No tak, na przykład taki Rooshken ma na swoim kanale przycisk „Wesprzyj” obok subskrypcji.

Jak to działa?

No wiem, taki Davinci Resolve jest, ale:

 • Interfejs po angielsku;
 • Mniej wygodny;
 • Jak dodać przejścia?;
 • Obsługuje 2340x1080 i 2160x1080 oraz 1920x1080 przy 60 FPS?
 • Obsługuje H.264?
 • Jakaś inna alternatywa dla Windowsa z tym cechami i po polsku?

No tak, że odsyła do strony z tipami :wink:

Ale nikt Ci nie broni korzystać choćby z prostszych rozwiązań typu Clipchamp.

A co do Resolve, to:

 • „Interfejs po angielsku” to jakaś bariera dla Ciebie? W filmikach niejednokrotnie opisujesz aplikację w języku obcym. Poza tym do Davinci masz masę poradników w internecie.
 • Mniej wygodny - rozwiń
 • Jak dodać przejścia - serio? Nawet w google nie sprawdziłeś? Video transitions
 • obsługuje 4K, Full HD w ilu klatkach zechcesz
 • obsługuje różne kodeki, nie tylko H.264

Ja chyba kupię sobie ten Movavi Video Editor Plus 2022, bo na stronie twórców jest promo na black Friday pewnie. Teraz kosztuje 300 coś, a normalnie 500.
Link.

Jest jeszcze bogatsza wersja, jakiś Movavi Video Suute. Czym on się różni? Konwertera Video nie potrzebuje, bo używam Format Factory. Do nagrywania ekranu OBS. Coś tam jeszcze jest innego? Na stronie może piszą

Linki partnerskie też da się uśmiercić w uBO/AdGuard:

https://kb.adguard.com/en/general/how-to-create-your-own-ad-filters: #removeparam-modifier

https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/Static-filter-syntax: #removeparam

Co masz na myśli?

Jak zaczniesz linkować w opisach linki do ceneo to idzie dodać oczyszczanie z takich śmieci:

?uid=partnerski / &uid=partnerski

Aby zyskać minimalnie trzeba by je chować za jakimś bit.ly (może to być 3 grosze z 1000 unikalnych kliknięć czyli raczej nie warto), bo pewnie strona nie zaoferuje zabezpieczenia odpornego na removeparam czy wyspecjalizowane dodatki CleanURL-s, NeatURL.

@krystian3w Oj, ja tego nie czaję. Co, jakbym zaczął dawać linki do cen w opisie do produktów?? No kilka recenzji jakichś tam zrobilem i dałem linki do cen. Pewnie Tobie chodzi o współpracę jakąś, czy coś…

Na czym w ogóle polega to całe zgłoszenie do AdSense?