Zaraz po włączeniu restart

Witam! Gdy ostatnio siedziałem przy kompie na drugi dzień komputer zaraz po włączeniu restartował się. Nawet nie pokazał się ekran logowania Win7. Nie jestem obeznany w komputerach za bardzo prosze o dokladne wytlumaczenie

 

prosze o pomoc

 

moja konfiguracja to:

 

Płyta głowna

 

ASUS M4A78LT-M LE

 

Procesor

 

AMD Athlon II x3 445 processor

 

Karta Graficzna

 

Nvidia Gts 450

 

Zasilacz

 

iBox SL-8500BTX

 

Ram

 

2GB

 

Dysk Twardych

 

500 GB

moim zdaniem najlepiej zainstalować system ponownie lub przejdz w tryb awaryjny i ptrzeskanuj komputer pod względem wirusów i błędów.

wykonają też logi Otl i extras, wrzuc i zobaczymy co jest :smiley:

Gdy próbóje zainstalować system z USB nic się nie dzieje tylko mryga “_” cały czas i się nic nie dzieje a jak chce przejść w tryb awaryjny to każe mi wybierać dysk twardy i jak wybiore to restart

Napisz, czy widzisz komunikaty BIOS (na czarnym tle). Niestety, masz fatalny zasilacz i to on może być źródłem problemu. Masz możliwość jego podmiany?

 

Kiepski żart. 

Mam drugi zasilacz który ma do płyty głownej mniej pinów :frowning: A w bios mam jedynie komunikat o chyba tak "new cpu is inserted in your system

Czy możesz wejść do biosu?

 

Restart:

  • sprawdź temperatury szczególnie cpu i sprawdź na nim cooler, bo może się przegrzewa

  • zasilacz, obowiązkowo trzeba sprawdzić na innym

  • może robiłeś OC wróć do ustawień nominalnych

  • pamięć test memtest86

 

http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi-programu-memtest86±sprawdzanie-pamieci-ram-a204.htm

Podłączyłem inny zasilacz 400 W i dalej to samo. Do biosu moge wejść i zrobie ten test ale mam pytanie czy da sie nagrac ten test na pendrive bo w tym komputerze co pisze to nie specjalnie chce współpracować ze mną nagrywarka ??

To nagraj na innym kompie, co za problem, szybko i prosto i zawsze działa.

 

Lub próbuj z USB.

 

Ale jak możesz wejść do biosu, możliwe, że to wirus?

 

Poradnik do USB:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/412151-memtest-z-pendrive-krok-po-kroku/

Dzięki będę próbował z płyty bo jak chce odpalić z usb to nie idzie. Jeśli to wirus to jak to sprawdzić?

 

Dział Bezpieczeństwo.

 

Ale trzeba sprawdzić resztę, bo masz szeroki wachlarz możliwości.

Właśnie analizuje komputer Kasperski Rescue Disk 10 zobaczymy co to da :slight_smile: