Zaraz po włączeniu restart

(ciegiel) #1

Witam! Gdy ostatnio siedziałem przy kompie na drugi dzień komputer zaraz po włączeniu restartował się. Nawet nie pokazał się ekran logowania Win7. Nie jestem obeznany w komputerach za bardzo prosze o dokladne wytlumaczenie

prosze o pomoc

moja konfiguracja to:

Płyta głowna

ASUS M4A78LT-M LE

Procesor

AMD Athlon II x3 445 processor

Karta Graficzna

Nvidia Gts 450

Zasilacz

iBox SL-8500BTX

Ram

2GB

Dysk Twardych

500 GB

(bartekchejman) #2

moim zdaniem najlepiej zainstalować system ponownie lub przejdz w tryb awaryjny i ptrzeskanuj komputer pod względem wirusów i błędów.

wykonają też logi Otl i extras, wrzuc i zobaczymy co jest :smiley:

(ciegiel) #3

Gdy próbóje zainstalować system z USB nic się nie dzieje tylko mryga “_” cały czas i się nic nie dzieje a jak chce przejść w tryb awaryjny to każe mi wybierać dysk twardy i jak wybiore to restart

(Michaelp128) #4

Napisz, czy widzisz komunikaty BIOS (na czarnym tle). Niestety, masz fatalny zasilacz i to on może być źródłem problemu. Masz możliwość jego podmiany?

Kiepski żart. 

(ciegiel) #5

Mam drugi zasilacz który ma do płyty głownej mniej pinów :frowning: A w bios mam jedynie komunikat o chyba tak "new cpu is inserted in your system

(JNJN) #6

Czy możesz wejść do biosu?

Restart:

• sprawdź temperatury szczególnie cpu i sprawdź na nim cooler, bo może się przegrzewa

• zasilacz, obowiązkowo trzeba sprawdzić na innym

• może robiłeś OC wróć do ustawień nominalnych

• pamięć test memtest86

http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi-programu-memtest86±sprawdzanie-pamieci-ram-a204.htm

(ciegiel) #7

Podłączyłem inny zasilacz 400 W i dalej to samo. Do biosu moge wejść i zrobie ten test ale mam pytanie czy da sie nagrac ten test na pendrive bo w tym komputerze co pisze to nie specjalnie chce współpracować ze mną nagrywarka ??

(JNJN) #8

To nagraj na innym kompie, co za problem, szybko i prosto i zawsze działa.

Lub próbuj z USB.

Ale jak możesz wejść do biosu, możliwe, że to wirus?

Poradnik do USB:

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/412151-memtest-z-pendrive-krok-po-kroku/

(ciegiel) #9

Dzięki będę próbował z płyty bo jak chce odpalić z usb to nie idzie. Jeśli to wirus to jak to sprawdzić?

(JNJN) #10

Dział Bezpieczeństwo.

Ale trzeba sprawdzić resztę, bo masz szeroki wachlarz możliwości.

(ciegiel) #11

Właśnie analizuje komputer Kasperski Rescue Disk 10 zobaczymy co to da :slight_smile: