Zarobki youtuberów


(CarpeDi3m) #1

Siemanko zna ktoś może przybliżoną cenę ile może dziennie/tygodniowo/miesięcznie zarabiać na youtube np. pewdiepie, tivolt czy chociażby rojo?


(Domino150) #2

pomijając fakt że musisz zostać partnerem youtube to zależy ile widzów mają, jak dużo osób wchodzi na te filmiki w pierwszych godzinach, dniach. Stawki są chyba indywidualne i nikt się nimi nie chce podzielić więc wątpie że znajdziesz odpowiedź w 100% prawdziwą :slight_smile: Pozdrawiam


(Dimatheus) #3

CarpeDi3m , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus


(lordjahu) #4

https://support.google.com/youtube/answer/97527?hl=pl - poczytaj :stuck_out_tongue:


(Pawilojc) #5

Niestety poprawna odpowiedź na to pytanie to przestań szukać odpowiedzi i zamilcz.

Sebastian Barycza rok temu orientacyjną kwotę $50 / 100000 wyświetleń podał w krótkim filmiku - i się zaczęło.

W odpowiedzi Remigiusz Maciaszek zaprzeczył i potwierdził jednocześnie rewelacje Shoguna1978.

Jeżeli chcesz szukać dalej - echa tej dyskusji przetoczyły się przez wiele kanałów, najdłuższe i najnudniejsze opracowanie przedstawiła Dupa Słonia.

Oglądając jednak te i inne filmiki należące do, jak to youtuberzy nazywają, wielkiej dramy, miej świadomość tego, jak bardzo chora jest dyskusja przez nich prowadzona.


(CarpeDi3m) #6

Tak, partnera o ile się nie mylę dostaję się na kamieniu milowym (100k widzów) I to zapewne z nim się ustala od ilości wyświetleń, łapek i subów.. Ale te kwoty na pewno nie są małe jeśli gimpera, tivolta itd itd stać na utrzymanie kawalerki + własne wydatki.. Sam gimper mówił, że za swoją kawalerkę płaci miesięcznie 2k Więc sumy muszą być dosyć okrągłe :smiley: A o PewDiePie to ja już nie wspomnę ;p ps. wiem ze nie powinno mnie to za bardzo interesować no ale cóż ;p


(Domino150) #7

CarpeDi3m każdy słyszy co innego :slight_smile: Ja zaś słyszałem że trzeba mieć milion wyświetleń łącznie i wtedy youtube powinno się do Ciebie odezwać, możesz również sam do nich napisać w tej sprawie. Myślę że zarobki są jak 2-3 normalne pensje skoro wszystkich partnerów stać na gadżety itd. a przecież podobno utrzymują sie tylko z yt.


(Pawelzgdanska) #8

Z tego zauwazylem, tego typu zarobkowicze pracuja na trendach. Czyli jak jest "fama" na bojke w gdyni, to wala ile wlezie filmow o tym. Pewnie po jakims czasie i nabyciu odrobiny doswiadczenia da sie z tego wyzyc :wink:


(Domino150) #9

No ci bardziej zaawansowani np. wyżej wymienieni co to mają po kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy subskrypcji(nie wiem czy dobrze ;p) nie bawią się w trendy o bójce na plaży czy o smoleńsku ;d tylko nagrywają własne filmiki :slight_smile: i na tym wyciskają mase widzów :slight_smile: Pozdro


(Pawelzgdanska) #10

wiesz, to inna sprawa jak ktos ma setki tysiecy odslon lub subskrypcji na wlasnej pracy - to sie nazywa talent :wink:


(Domino150) #11

oraz umiejętność prowadzenia programó i przyciągania widzów a jak widzimy po youtubie mało takich osób jest jak na cały kraj który mógłby to robić :slight_smile:


(Dimatheus) #12

artek77 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus


(CarpeDi3m) #13

Blackun-Niekryty, Ad Buster, SciFun, Rojo, Rock, Tivolt, Kubson, CyberMarian, Abstrachuje, Multi, Isamu, wardega, kolorowy, cezik, baska.. Wymieniać dalej? :smiley:


(ADR1991) #14

Wymień takich których warto oglądać.


(Domino150) #15

CarpeDi3m dałeś 15 przykładów , kilka znam u lubię :slight_smile: Wymieniłbyś ich jeszcze zapewne drugie 15 więc to 30 :slight_smile: sztuk na 30 milionów to naprawdę tak dużo?


(CarpeDi3m) #16

ADR o gustach się nie dyskutuje :wink: Nie każdy ma czas żeby usiąść przed kamerą nagrać coś fajnego potem siedzieć i sklejać to przez dłuuugie godziny.