Zarobki ze strony, a prawo


(Rafcio2580) #1

Czy rejestrując swoją stronę na Google adsens, i mając z tego zyski, muszę się z nich rozliczać, i czy mogę mieć jakieś problemy prawne. Może zabrzmi to zabawnie, ale proszę o wyrozumiałość :slight_smile:


(Mathew) #2

Dostajesz fakturę i rozliczasz normalnie przez PITa. Fakturę dostajesz na wynajem powierzchni reklamowej na www. Nie wiem czy jest tak w google ale w większości firm tak np. Novem.


(Rafcio2580) #3

Może zadam najpierw jedno pytanie, jak google wypłaca zyski?


(Luknet83) #4

Po przekroczeniu kwoty bodajże 100 dolarów możesz poprosić o wypłacenie zarobionych pieniędzy po odpowiednim okresie wszelkich weryfikacji robią ci przelew na konto lub na podany adres przesyłają czek. Dochód z reklam google tak jak każdy inny dochód musisz rozliczyć z urzędem skarbowym płacąc odpowiedni podatek a następnie uwzględniając go w odpowiednim rozliczeniu rocznym PIT a przynajmniej tak jest w przypadku osób nie prowadzących działalności gospodarczej. Jeśli dochody z tych reklam są na firmę wtedy powinieneś je potraktować jako dochód firmy i również w odpowiedni sposób je rozliczyć. O szczegóły możesz się pytać w urzędzie skarbowym.

Edit:

o szczegółach płatności google adsense możesz poczytać na https://www.google.com/adsense/support/ ... topic=8450


(Marek Ciarkowski) #5

Tylko nie zarób zbyt dużo bo jeśli odhaczasz się jako bezrobotny to Cię wyrejestrują :slight_smile:


#6

Podatek z adsense od zawsze był jedną wielką zagadką bo:

  1. Brak pisemnej umowy

  2. W przypadku wybrania płacenia przelewem brak jakiegokolwiek dowodu poza wyciągiem bankowym

  3. Zarabiasz w $ i na rzecz obcego kraju

  4. Ciężko jest określić w jaki sposób właściwie zarabiasz, panie w skarbówce robią tylko wielkie oczy jak im mówisz co i jak :lol:

Jedni się uparli i jakoś to od pitu odpisują, inni specjalnie dla adsense firmy zakładali, inni siedzą cicho.

Jak masz kilka wolnych godzin na przeczytanie 67 stronicowego tematu na forum zapraszam: http://www.forum.optymalizacja.com/inde ... =0&start=0

Co do innych programów partnerskich działających w Polsce sprawa jest o wiele łatwiejsza, wszystkie informacje znajdziesz w regulaminie danej firmy.