Zarysowana płyta DVD - czy instnieje szansa na ratunek?

Cześć,

Ostatnio robiąc świąteczne porządki natknąłem się na grę The Sims 3 - od razu wzięło mnie na granie. Wkładam płytę i…nic. Płytka porysowana jest,  więc się zastanawiam jak odratować taką płytę? Macie jakieś metody (najlepiej sprawdzone :P) Nie widzi mi się kupowania kolejnej takiej samej gry. Kod licencyjny mam imo kiedyś się bawiłem i przypisałem do jakiegoś konta - a Origina wtedy nie miałem (znaczy się do innego Origina - właściwego założyłem później). Próbowałem już umyć płytkę pod bieżącą wodą. Niestety bez efektu.

 

Pozdrawiam,

Polski Derp

Jeśli gra wymaga przypisania do konta Orgina to ta płyta i tak CI nic nie da bo gra bez konta się nie odpali a ponownie jej przypisać się nie da.

Możesz oddać płytkę do regeneracji, koszt między 6-12zł (oddać możesz choćby w chyba każdym sklepie, zajmującym się mocno konsolami). Korzystam z tej metody za każdym razem, kiedy płytka w konsoli przestaje się poprawnie odczytywać.

 

Dwa - możesz użyć programu pokroju dvdisaster (http://dvdisaster.net/en/), jednak on czyta i zrzuca do iso dane z płyty, które dają się odczytać (więc z uszkodzonych sektorów odpada, przez co raczej pliki będą niekompletne).

 

EDIT: te chałupnicze metody ratowania płyty w stylu smarowania pastą do zębów (tą bez dodatków w postaci kryształków etc), kremami Nivea wypełniającymi ubytki w strukturze dysku, a na końcu delikatne zmywanie - polecam włożyć między bajki.

od biedy możesz spróbować wypolerować papierem ściernym 2500 :wink:

Tak czy siak: http://answers.ea.com/t5/The-Sims-3/FAQ-Lost-and-broken-DVDs-and-missing-serial-codes-What-to-do/td-p/14230

U mnie podziałało na płycie DVD z filmem

 

https://www.youtube.com/watch?v=Roz_xYP2eKs

https://www.youtube.com/watch?v=VpSAB7Qtfq0

 

NIE PAPIEREM ŚCIERNYM

Dane na płycie zapisane są tak naprawdę w sąsiedztwie etykiety, od spodu jest gruba przezroczysta warstwa ochronna. Teoretycznie można ją wypolerować (bardzo drobnoziarnisty papier ścierny wydaje się nie być wcale zły) i powinno być dobrze.