Zarządzanie bazą danych

Witam serdecznie,

 

W mojej firmie posiadam bazy danych naszych klientów w programie Microsoft Access. Potrzebuję oprogramowania, które umożliwi mi import takich baz i łatwe zarządzanie nimi, tj. np. szukanie i usuwanie zduplikowanych pozycji , sortowanie, filtr. Jeżeli można wyszukiwać i usuwać zduplikowane pozycje w Accessie to proszę o wskazówki jak to zrobić na wielu tabelach jednocześnie.

 

Proszę o pomoc :slight_smile:

Takim oprogramowaniem jest sam Access. Dzięki wbudowanemu VBA jest on faktycznie platformą programistyczną o ogromnych możliwościach.

Rozwiązań szukałbym nie tutaj, a na portalach programistycznych lub dedykowanych tylko samemu Accessowi.

 

Tutaj można przyjrzeć się co najwyżej:

http://www.dobreprogramy.pl/MDB-Viewer-Plus,Program,Windows,46591.html

Już śpieszę wytłumaczyć o co mi chodzi.

 

Dane klientów mam w plikach Accessa, jednak w osobnych ze względu na różne dane. Wysyłamy do nich mejle i problem jest taki, że niektóre się dublują, a plików jest multum. Potrzebuję program, który sprawdzi mi wszystkie pliki bazy danych w kontekście duplikatów.

Wątpię żeby istniał uniwersalny program, który to wykona - bo to zadanie indywidualne dla samego Accessa.

Najprostsza odpowiedź

https://www.google.com/search?q=kwerenda+duplikaty#q=kwerenda+duplikaty+access

Ale jak zrobić to na kilku bazach, albo jednej bazie z kilkoma tabelami?

* dać zlecenie programiście (kosztuje)

lub

* poczytać fora programistyczne dla języków Access VBA, ewentualnie VB6 (trudne i czasochłonne)

lub

* po prostu … zrobić to cierpliwie na kilku bazach korzystając z kwerend wyszukujących duplikaty (trochę pracy, ale wykonalne dla nie-programisty)

W grę wchodzi 3 opcja. Nie znam się na bazach danych, ale proszę powiedz mi, czy kwerendy umożliwiają odwołanie do zewnętrznych baz? Chodzi mi o to, czy za ich pomocą będę mógł w jednej bazie usuwać duplikaty z wielu na raz?

Raczej nie - raczej, bo znam tylko starsze wersje Accessa.

To zadanie dla Visual Basica.

Ale kwerendy można łatwo kopiować z bazy do bazy.

Ma to oczywiście sens kiedy struktura poszczególnych baz jest identyczna.