Zarządzanie czasem / wykrywanie urządzeń

Witam!

Potrzeba mi jakieś apletu, dzięki któremu będę mógł zarządzać czasem na moim desktopie. Nie chcę jakiegoś zintegrowane z danym środowiskiem graficznym, tylko niezależny. Co polecicie?

No i przy okazji chciałem poruszyć kwestię wykrywania urządzeń pod Linuksem - czym mogę to zrobić? Potrzebne np do poprawnego określenia sterownika i jeśli sterownik znajduje się - ścieżka do niego. Czym dałoby radę to zrobić?

Zupełnie nie rozumiem. Chcesz sprawdzić listę podpiętych na usb urządzeń czy program do instalacji sterowników?

lsusub

Pełno tego. Nie bardzi jednak rozumiem, napisz ściślej. Jest np. Thunderbird, Evolution gdzie możesz planować spotkania i ustawiać powiadomienia, są wszelkiej maści stickery na pulpit z karteczkami, np. Screenlets.

  1. Mam na myśli kontrolę ustawień godziny, daty, strefy czasowej. No chyba, że jest coś już “wbudowanego” - o czym pewnie pojęcia nie mam.

  2. Coś na wzór menedżera urządzeń z Windowsa. Kojarzę, że w którejś dystrybucji było to domyślnie zainstalowane jako (raczej) oddzielny pakiet (bodajże Ubuntu).

Jeśli chcesz naprawdę uniwersalnie, to jest konsolowy date.

Znów, bardziej uniwersalne rzeczy to z konsoli: lsusb, lspci. Jest też lshw i hwinfo.

PavloAkaLogan ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif