Zarządzanie dyskiem - Trudna zagadka dla eksperta

Odrazu mówie jestem nowy na forum i pytanie dla wielu co nie z jednego pieca chleb jedli moze wydac sie idiotyczne i nie godne ,a nawet jak to zadanie nazwali moderatorzy na jednym z forów (cytat) "jest to prowokacją geniusza ,aby osmieszyc profesjonalizm scislosci umysłów koderów "

Przejde do rzeczy,wygląda to tak:

beztytu322ump6.th.jpg

Chodzi o to ze instaluje programy na dysku logicznym ,odzielnym a nie na partycji podstawowej (systemowej),a programy wybieraja domyslinie sciezke podstawowa czyli C: ,kiedy ja instaluje wszystki na dysku logicznym D: i za kazdym razem musze zmieniac sciezke z C: na D: …To mi daje do zrozumienia ze sciezka D jest nie sluszna,a sciezka C jest bardziej uprzywilejowana

Pytanie:

Czy sciezka D: czyli dysk logiczny na którym instaluje wszystkie programy jest mniej odpowiednim dyskiem niz dysk windowsowy na który wszystko chce sie instalowac wbrew mojej woli ? który dysk nadaje sie do tego lepiej ,gdy wyszedlem z zalozenia ze Dysk C przeznacze na sam system a odrebne dyski logiczne czy D: na dane i programy?

Wiec krócej czy walic wszystkie programy na C ,czy na D,a moze nie ma to znaczenia ?

Nie ma to tak naprawdę znaczenia, a zalecenia są różne - decyzja należy do Ciebie. Oto parę wskazówek aby przenieść domyślną ścieżkę na inny dysk:

Przy instalacji (EN): http://winhowto.blogspot.com/2006/06/how-to-change-locations-of-program_29.html

Po instalacji (EN): http://www.easydesksoftware.com/regtrick.htm (poszukaj tam “Change Default Folder Locations”)

Ze zmianą po instalacji trzeba uważać - po zmianie w rejestrze sprawdź, czy wszystkie dotąd zainstalowane programy działają jak trzeba. Jeśli nie, możliwe że trzeba będzie je przeinstalować (lub cofnąć zmianę).

W każdej chwili domyślną ścieżkę można łatwo sprawdzić wpisując w Uruchom: %programfiles%.

Można też skorzystać z pomocy takiego programu jak System Mechanics. Pozwala on przenieść kilka innych elementów systemowych.

w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion - zmień dwie pozycje ciągu, na - np:

ProgramFilesDir na wartość D:\Program Files

CommonFilesDir na wartość D:\Program Files\Common Files

Pozdrawiam

kosior6 :spoko:

dobrze dzieki za te porady ,a moze ktos powiedziec jak ma u siebie ,i jakie to ma wady i zalety … W sumie nie chodzi mi o kosmetyke ,tylko o porzadek rzeczy ze np jak robie format to formatuje sobie tylko dysk C z windowsem ,a pozostale dyskie na których znajduja sie programy i dane sa nie naruszone … wiec moze ktos napisac jak ma u siebie i jaka uzytecznosc to daje dzieki

U mnie: system i Program Files normalnie na C, profil (Documents and Settings) także z wyjątkiem My documents, które są na innym komputerze (serwer plików). Póki co jestem zadowolony :wink: