Zarządzanie energią - Lenovo Y530

Witam, mam notebooka Lenovo IdeaPad Y530 z zainstalowaną oryginalną Vista HP 32bit. Otórz ustawienia zarządzenia energią są nie do zmodyfikowania, chodzi mi o to że gdy ustwie w Zarządzeniu energią (Panel Sterownia) np. wygaszanie ekranu po 10 minutach to gdy podniose pokrywe i włącze lapa uruchamia się z hibernacji i pojawia się czarny ekran, dopiero gdy rusze myszką włącza matryca, nie mam pojęcia jak to przestawić, ogólnie dziwne rzeczy dzieją sie z wstrzymywanie systemu i hibernacją czasami po hibernacji potrafi sie włączyć w nocy i chodzić tak cały czas. Zastanawiam się już na renistalką systemu, a nawet na problemem sprzętowym (oddaniem na gwarancje). Czy ktoś miał podobne problemy? Co tym dalej robić?

zrób upgrade biosu i sterowników ze strony lenovo sam bios wystarczy w twoim przypadku ale stery nowsze i poprawki też nie zaszkodzą

Dobra, bym zrobił tylko skąd pobrać do niego BIOS, bo strona Lenovo jest dosłownie pusta??

oj sorki ale nie sprawdziłem żeczywiście do tego modelu nie ma upgradu na stronie lenovo :frowning: miałem taki sam problem z innym modelem i nowszy bios pomógł postaram się poszukać może coś znajde