Zarządzanie kontami użytkowników [ASP.NET]

Witam,

mam kolejne pytanie z cyklu ASP.NET, zależy mi raczej na tym jak właściwie podejść do tematu żeby później nie mieć komplikacji.

Chodzi o to, że do zarządzania kontami użytkowników w asp mamy naprawdę niby fajne opcje. Z tym, że na ten moment trochę mi one utrudniają sprawę. Na początku po połączeniu aplikacji z bazą, utworzyło mi się 11 nowych tabel.

Chciałem zrobić dodawanie nowej osoby za pomocą kontrolki CreateUserWizard. Jako tako udało mi się ją dostosować (tzn żeby miała np pola do wpisania których domyślnie nie ma) jednak np. potrzebuję kolumny (w tabeli w bazie) “Kara” (do naliczania kary za pewne rzeczy) i nie wiem jak to zrobić. Kolumny tej domyślnie tam oczywiście nie ma i nie wiem czy warto ingerować w to co zostało stworzone automatycznie. Można ot tak dodać kolumnę do tych utworzonych automatycznie tabel?

A może trzeba zrobić tak, żeby stworzyć osobną tabelę, w której będę przechowywał dodatkowe kolumny (takie których potrzebuję a w tych automatycznych nie ma). Tylko wtedy informacje o użytkowniku będzie w dwóch tabelach, co też nie będzie pewnie najlepszym rozwiązaniem.

W ogóle te automatyczne narobiły mi dużo chaosu. Chciałem zrobić sobie duży skrypt tworzący w razie potrzeby całą bazę danych od nowa razem z wpisami do tabel, a teraz nie wiem jak to zrobić żeby czegoś nie popsuć.

Proszę o pomoc jak dobrze do tego podejść. Nie wiem jak powinno się to profesjonalnie zrobić, żeby później mieć jak największe pole manewru. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.