Zarządzanie kontami

Mam 3 konta na komputerze, są zabezpieczone hasłem

jednak “przez dysk” i tak można sprawdzić co sąsiad ma na koncie

dlaczego i jak to zmienić ?

Wyłącz Użyj prostego udostnepniania plików.

We właściwościach plików i folderów pojawi Ci się zakładka, gdzie będziesz mógł nadawać prawa.:mrgreen:

Bo pewnie wszystkie te konta mają uprawnienia administracyjne. I w zasadzie nic z tym nie możesz zrobić, bo nawet jeśli odbierzesz innym użytkownikom prawa dostępu do folderów to ci, jako administratorzy w każdej chwili mogą to zmienić.

Druga możliwość dlaczego tak się dzieje - “dyski” do których wszyscy mają dostęp mają system plików FAT a nie NTFS.

P.S. Wniosek z tego taki, że aby użytkownicy nie mogli sobie wzajemnie “podglądać” plików, nie mogą mieć uprawnień administracyjnych oraz dane muszą być przechowywane na partycjach NTFS.

Chodziło oczywiście o udostępnianie, a nie

… :oops:

Złączono Posta : 18.09.2007 (Wto) 9:07

Możesz jeszcze w XP Pro włączyć szyfrowanie plików lub użyć TrueCrypt. :mrgreen:

tak, mają uprawnienia administratora

mam tylko XP i system plików FAT czy zmiana na NTFS pomoże ??

Muisz zmienić na NTFS, gdzie przy FAT32 wszyscy użytkownicy będą mieli dostęp do wszystkich folderów na dysku.

♫Jaką masz werscje XP Professional czy Home :?:

♫konvetowanie plików z FAT32 na NTFS(jest już nie odwracalne na FAT32 z poziomu windowsa)

start~> uruchom~> CMD

Pomoże o tyle, że w ogóle będziesz mógł nadawać uprawnienia do obiektów (plików, folderów, drukarek itp). Ale jak już napisałem nie będzie to w 100% skuteczne. Chyba, że użyjesz metod wspomnianych przez gugu007 , czyli szyfrowanie danych. Przy czym musisz pamiętać o wyeksportowaniu i zachowaniu w bezpiecznym miejscu (poza komputerem) kluczy szyfrujących. Zwłaszcza w przypadku Szyfrowania wbudowanego w XP. Po ew. formacie partycji, bez tego klucza zaszyfrowane dane są nie do odzyskania.

szyfrowanie danych jest w Windows XP Professional przy formacie NTFS