Zarządzanie pamiecią RAM


(Kidler) #1

Witam. Jak mogę przypisać określonemu programowi większą ilość pamięci ram, żeby szybciej ten program działał w danej chwili. Np. żeby program winrar używał wiecje pamięci podczas kompresowania plików. ściągnołęm program Cacheman Xp i jak włączyłęm kompresje to program WinRAR używał tylko 30 mb ramu pomimo że jeszcze 200 mb było wolne. Z góry dzięki za odp.


Zmiana tytułu na polski

Asterisk


(Rkizeweter) #2

To nie o to chodzi że Ty przydzielasz - to system sam przydziela programowi - a rzczej program sam sobie zabiera pamięć - jak masz 200 wolnego to super - gorzej jakbyś miał 200 za mało.


(Kidler) #3

a to nie da się jakoś zrobić żeby program wzioł sobie jeszcze troche tej pamieci?


(Ferdek31) #4

raczej takiego programu nie znajdziesz bo każda aplikacja sama przydziela sobie adresy w pamięci oczywiście współdziałając z systemowym menedżerem pamięci, jedynie może pomóć aplikacja zwalniająca zajęte nieużywane obszary pamięci, co wynika z nedopracowanych w tym względzie aplikacji np. MemStat XP*


(L.B.G.) #5

ctr+alt+del klikasz na proces danego programu i dajesz ustaw priorytet i dajesz wysoki.Wtedy bedzie uzywac wiecej pamieci i cpu.


(Kidler) #6

niestety nic to nie dało :cry:


(system) #7

ale taka operacja powoduje często błędne działanie programów, co często prowadzi do zwisu...

ale po co, skoro program jej nie potrzebuje? Nie wpłynie to na jego wydajność...


(Mw55) #8

pewnie chodzi Ci o przyspieszenie kompresji plików. Niestety nawet WinRar używał 1 GB Ramu, to proces kompresji zbyt wiele się nie skrócił, bo wydajność kompresji zależy głównie od twardego dysku. Jeśli chcesz szybciej kompresować to użyj kompresji ZIP, która jest znacznie szybsza.


(Rkizeweter) #9

Nie kłóćcie się - nic nie zrobićie w tym względie - nawet nie używajcie (za c zęsto) MemStata- lepiej zrestartować komp.