Zarządzanie partycjami potrzebny program

Potrzebuję programu, który będzie zarządzał partycjami. Mianowicie partycja C będzie miał pojemność (zajęta pojemność + 2gb), a partycja D będzie miał różną wartość, ponieważ stąd pobierane będzie pamięć dla partycji C. Dysk twardy = zajęte C + 2gb + partycja D.

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Dodane 07.01.2011 (Pt) 20:31

Słowo komentarza: Jeśli obie partycje będą na jednym (fizycznie) dysku twardym, to “pamięć”, czyli plik stronicowania (albo pamięć wirtualna), nie może być “pobierany” z partycji D dla partycji C, lecz powinien być składnikiem partycji systemowej, czyli C. Chyba, że nie ma go być w ogóle na tym twardym dysku? Tak też się niekiedy praktykuje.

Wydaje mi się, że Błażejowi chodziło o program który będzie to robił automatycznie (zwiększał wielkość partycji C kosztem partycji D) czyli bez ingerencji użytkownika. Przyznaję, że to nawet ciekawy pomysł. Póki co, ja takiego programu nie znam i nie słyszałem o takim.

Aha! Być może. Faktycznie mogłem źle zrozumieć. Pardon! Takiej aplikacji przez 8 lat nie spotkałem.

Teoretycznie było by to nawet proste do zrealizowania, ale w praktyce bardzo uciążliwe z tego powodu, że takie zmienianie rozmiaru partycji trwa nieraz dosyć długo. Ostatecznie zmienianie rozmiaru partycji nie wykonuje się zbyt często. Na pewno wygodniej użyć w wybranym czasie takiego programu jak zaproponowałeś w szczególności, że obsługiwanie go jest bardzo proste.