Zarządzanie stroną

Witam,

 

Dostałem dziś nietypowe zadanie od szefa. Mianowicie mam zająć się przebudową strony. Strona jest w CMS Joomla i tak naprawdę jedyne co mam to login do zaplecza. Całą resztę czyli domene, serwer tworzyła firma zewnętrzna z, którą kontakt jest niemożliwy a zaplecze do, którego mam dostęp mam wrażenie ma dość ograniczone możliwości, np. chciałbym zainstalować nowy typ moduły niestety nigdzie nie ma takiej opcji.  

 

Jestem dość zielony w tym temacie a przebudowa strony ma być dość gruntowna.

 

Szczerze czuję się zagubiony, może macie jakiś pomysł co w tej sytuacji zrobić?

 

Pozdrawiam :slight_smile:

Jeśli nie masz dostępu do konfiguracji globalnej Joomla, ani wtyczek lub modułów, typ konta na jakie się logujesz to administrator, nie super user.

Tylko ten drugi ma pełne prawa zarządzania wszystkimi elementami tego CMS-a, o ile nie zmieniano praw ACL (lista kontroli dostępu w J!)

 

Co możesz zrobić ? Najpierw podglądnij w bazie w tabeli użytkowników jaki jest login superusera, a następnie skopiuj zawartość pola z hasłem konta na które możesz się zalogować do pola z hasłem superużytkownika. Tym sposobem zalogujesz się na główne konto i będziesz miał możliwość pełnego zarządzania tym systemem.

 

Kolejna sprawa to dostęp do konta  hostingowego. Jeśli to nie konto na którym owa firma utrzymuje kilku klientów, wystaraj się o dostęp do zarządzania kontem. Jeśli go nie otrzymasz, instaluj w joomla dodatek do tworzenia kopii serwisu, znajdź hostingodawcę i przenoś ten majdan.

Pozostaje sprawa własności domeny, ale na tym polu nie mam żadnej ochoty na wróżenie z fusów.

Wszystkie informacje dot. usług zawierają stosowne umowy, w tym własność poszczególnych usług/produktów.

Dzięki wielkie :slight_smile:

 

Bardzo rozjaśniłeś mi sprawę.

 

Pozdrawiam :slight_smile: