Zarządzanie TV przez Internet


(kost) #1

Witam.

Chcę podłączyć telewizor SHARP LC60LE635 AQUOS w taki sposób by wyświetlać na nim filmy zdalnie z innego miejsca. Dokładnie chodzi o to że telewizor stoi w pomieszczeniu gdzie jest dostęp do Internetu a ja znajduje się w odległości kilku kilometrów i mam PC z dostępem do Internetu.  W tej chwili TV wyświetla zawartość z pendrive.

Co należy zrobić by na odległość przez Internet zmieniać zawartość wyświetlaną  na ekranie TV?

 

post-103605-0-82627400-1394008896_thumb.


(krypton) #2

Witam,

 

myślę, iż router z serwerem VPN przy telewizorze załatwił by sprawę. VPN sprawi, iż TV i komputer będą się widziały jak po LANie.

 

Pozdrawiam


(kost) #3

Kolegokrypton możesz napisać bardziej szczegółowo? Zastanawiam się też gdzie wtedy podłączyć pendrive lub dysk po stronie TV.


(krypton) #4

Witam, 

 

ze specyfikacji telewizora wynika, iż obsługuje on odtwarzanie treści przez DLNA czyli odczytuje sobie bezpośrednio z komputera w sieci LAN. Jeśli chodzi o VPN to router byłby wpięty pomiędzy TV a Internet ( tutaj trzeba sprawdzić czy masz publiczne, tzn widoczne z zewnątrz IP, bo jeśli nie to lipa). Będąc 5km dalej, wybrał byś IP serwera VPN, TV oraz Twój komputer byłyby jakby połączone kablem. Treści byłyby dostępne przez DLNA i żadnych pendrive nie potrzeba, oczywiście łącze internetowe powinno zapewniać odpowiednią przepustowość, a i komputer musi być włączony podczas transmisji.

 

Jako serwer VPN doskonale sprawdza się router z DD-WRT.

 

Pozdrawiam


(roobal) #5

Do przesyłania danych, tym bardziej obrazu ważniejszy bedzie dla Ciebie upload na łączu, a nie download.


(kost) #6

Dzięki za odpowiedzi.

 

Czy możecie mi w przybliżeniu powiedzieć jaka powinna być szybkość uploadu łącza do przesyłania filmów w HD i FullHD na telewizor.


(roobal) #7

O Paaaaaaaanie! No na 1 czy 2Mb/s to sobie raczej nie poszalejesz. Łącza z wyższym uploadem będą raczej droższe, a symetryki trochę kosztują. Chyba, że jesteś z Poznania, to spotkałem się z ofertą symetryków nawet 300/300Mbps za 99zł.