Zarządzanie TV przez Internet

Witam.

Chcę podłączyć telewizor SHARP LC60LE635 AQUOS w taki sposób by wyświetlać na nim filmy zdalnie z innego miejsca. Dokładnie chodzi o to że telewizor stoi w pomieszczeniu gdzie jest dostęp do Internetu a ja znajduje się w odległości kilku kilometrów i mam PC z dostępem do Internetu.  W tej chwili TV wyświetla zawartość z pendrive.

Co należy zrobić by na odległość przez Internet zmieniać zawartość wyświetlaną  na ekranie TV?

 

post-103605-0-82627400-1394008896_thumb.

Witam,

 

myślę, iż router z serwerem VPN przy telewizorze załatwił by sprawę. VPN sprawi, iż TV i komputer będą się widziały jak po LANie.

 

Pozdrawiam

Kolegokrypton możesz napisać bardziej szczegółowo? Zastanawiam się też gdzie wtedy podłączyć pendrive lub dysk po stronie TV.

Witam, 

 

ze specyfikacji telewizora wynika, iż obsługuje on odtwarzanie treści przez DLNA czyli odczytuje sobie bezpośrednio z komputera w sieci LAN. Jeśli chodzi o VPN to router byłby wpięty pomiędzy TV a Internet ( tutaj trzeba sprawdzić czy masz publiczne, tzn widoczne z zewnątrz IP, bo jeśli nie to lipa). Będąc 5km dalej, wybrał byś IP serwera VPN, TV oraz Twój komputer byłyby jakby połączone kablem. Treści byłyby dostępne przez DLNA i żadnych pendrive nie potrzeba, oczywiście łącze internetowe powinno zapewniać odpowiednią przepustowość, a i komputer musi być włączony podczas transmisji.

 

Jako serwer VPN doskonale sprawdza się router z DD-WRT.

 

Pozdrawiam

Do przesyłania danych, tym bardziej obrazu ważniejszy bedzie dla Ciebie upload na łączu, a nie download.

Dzięki za odpowiedzi.

 

Czy możecie mi w przybliżeniu powiedzieć jaka powinna być szybkość uploadu łącza do przesyłania filmów w HD i FullHD na telewizor.

O Paaaaaaaanie! No na 1 czy 2Mb/s to sobie raczej nie poszalejesz. Łącza z wyższym uploadem będą raczej droższe, a symetryki trochę kosztują. Chyba, że jesteś z Poznania, to spotkałem się z ofertą symetryków nawet 300/300Mbps za 99zł.