Zarządzanie użytkownikami w XP

Witam serdecznie.

Mam pewną zagwostkę. Otóż pewnego razu na koncie administratora dokonywał się skan systemu nortonem, akcja trwała dość długo zatem bezczynny komputer przeszedł do okna, w którym można wybrać innych użytkowników. Po najechaniu na ikonkę konta administratora wyświetlone było:“2 programs are running”. Moja dziewczyna włączyła swój profil użytkownika i w trayu, gdzie osadzony jest norton widać było czerwony wykrzyknik. Czy to oznacza, że zmiana użytkownika spowodowała, że proces na koncie administratora(,który de facto się zakończył- było okno usuwania wirusów i innych śmieci) został zakończony, a przez wybór innego usera proces musiał być powtórzony u administratora, czy też inny użytkownik musi samodzielnie wykonać skan antywirusowy.

Sam sądzę, że proces skanowania antywirusem u administratora się zakończył, jednak proszę o spostrzeżenia i uwagi. To jest dla mnie ważna sprawa. Myślę, że sprawę podałem w dość klarowny sposób.

Pozdrawiam Sserdecznie :slight_smile:

maki_elk2 , jeśli wylogował byś się z konta to proces powinien zostać zakończony, a przełączenie użytkownika powinno go tyko uśpić, ale nie jestem pewien na 100%.

Menu Start > Uruchom > taskmgr > Enter >zakładka procesy> zaznacz “Pokaż procesy wszyskich użytkowników” - zobaczysz jaki proces u kugo pracuje i przy okaji ile “zjada” procka i ramu

Dziękuję serdecznie za odpwowiedź Marku aczkolwiek nie o to pytałem :slight_smile:

Jeszcze kilka opinii i będę pewniejszy swojego zdania, które podziela Jaconon.

Pozdrawiam.

jaconon ma racje popieram jego teze :smiley: