Zasady chłodzenia systemu pasywne czy aktywne?

Witam,
Jak w temacie, jaką opcje wybrać dotyczącą chłodzenia?

druga opcja pewnie odnosi się do postawki chłodzącej którą się dokupuje w marketach.

Skąd ten pomysł?

Po najechaniu na opcje aktywne/pasywne pojawia się informacja co to daje.
Aktywne - najpierw szybkość obrotów wentylatora będzie zwiększona a dopiero potem taktowanie procesora będzie obniżane co przekłada się na większe zużycie energii ale większą wydajność CPU
Pasywne - najpierw zostanie obniżone taktowanie procesora a dopiero potem zwiększone obroty wentylatora co przekłada się na mniejszą wydajność ale i mniejsze zużycie energii

Wzrost taktowania podnosi jego temperaturę i zapotrzebowanie na energie ale wzrasta wydajność CPU
Obniżenie taktowania zmniejsza temperaturę procesora i jego zapotrzebowanie na energie ale też ogranicza wydajność

Musisz zdecydować co Ci się bardziej opłaca gdy pracujesz na baterii, dłuższy czas pracy kosztem wydajności czy wydajność kosztem szybszego zużycia energii, zależnie od tego co robisz pracując na baterii, z jakich aplikacji korzystasz.

Podłączony - zostaw aktywne

dlatego nie lubie tych opcji i nigdy tego nie ruszam.

Sorka za opóźnienie z odpowiedzią, @jzelek dzięki za szczegółowe opisanie, w trybach zrównoważony/oszczędzanie energii na baterii mam zaznaczone Pasywne, tylko w wysokiej wydajności mam Aktywne, wiec myślę że na trybach zrównoważony/oszczędzanie energii na baterii, podczas korzystania z przeglądarki, itp to mi wystarczy w zupełności Pasywne.
A jak będę chciał zagrać w grę to już tylko na zasilaczu na aktywnym w wysokiej wydajności.