Zasady działania Allegro

Od tygodnia czasu próbuje odzyskać swoje konto, a oni każdego dnia, w każdym osobnym mailu wskazują mi coraz to nowsze i coraz to głupsze powody przeciągając tym samym jego odzyskanie i dając mi jednocześnie do zrozumienia, że nigdy nie zostanie odblokowane. Uregulowałem wszystkie należności i przekazałem wszelkie dowody o które mnie proszono. Czyż nie lepszym rozwiązaniem byłoby napisanie w pierwszej i ostatniej wiadomości e-mail, że moje konto nie zostanie odblokowane?

Dzisiaj doszło do tego, że muszę tłumaczyć się z blokad 14 (!) kont o których nie mam zielonego pojęcia. Cierpię za to, że mam lokalnego dostawcę internetu i to samo IP, co x ilość osób. Szkoda tylko, że nikt z Allegro nie jest łaskaw sprawdzić danych, na które te konta zostały zarejestrowane…

Cóż ja mam wspólnego z tymi kontami? Oczywiście załatwienie tej sprawy będzie biciem głową w mur, bo będą oni oczekiwali dowodów, których jak również dobrze wiedzą nie da się przekazać. Dlaczego wrzucają wszystkich do jednego worka? Wiem, że jedno z tych konto, jest kontem mojego brata, który nie mieszka razem ze mną, ale co ja mam z tym wspólnego? Ja jestem osobną jednostką i niestety ale nie mogę odpowiadać za wszystkie osoby z moim nazwiskiem. Wiem, że tak jest najłatwiej. Natomiast kompletnie nie rozumiem, dlaczego mam się tłumaczyć z pozostałych kont. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego akurat te konta są przypisywane mojej osobie. Nie mogą sobie sprawdzić danych na które zostały one zarejestrowane? Ja mam konkretne imię i nazwisko i niestety nie posiadam kilku wcieleń. Chociaż przykro to mówić, ale niestety tak to z ich strony wygląda. Moim jedynym logicznym dowodem, który mogę przedstawić jest fakt, że korzystam z usług lokalnego dostawcy internetu, który ma pod sobą x ilość osób posiadających to samo IP. Chociaż i tak nie mam pojęcia co to może mieć wspólnego z tą sprawą i czym się kierowali przypisując mi akurat te wymienione konta. Ale przecież najlepszym dowodem na to wszystko może być sprawdzenie danych rejestracyjnych. Jak wspomniałem - ja dysponuję konkretnym imieniem i nazwiskiem.

Po tej wiadomości jestem przekonany, że moje konto nigdy nie zostanie odblokowane, a kolejnymi powodami w każdym osobnym e-mailu Allegro daje sobie powód do przeciągania sprawy.

Podkreślam, że moje konto zostało zablokowane przez bandę nieuczciwych Allegrowiczów, którzy kupowali 20 sztuk przedmiotów, by po 2 minutach wystawiać komentarz negatywny. Najgorsze jest to, że to nie oni, tylko ja zostałem wyeliminowany. Przez rok czasu udało mi się zgromadzić ponad 700 punktów komentarzowych, a zostałem potraktowany jak jakieś ścierwo. Do dziś dnia widzę po komentarzach tych osób, że nadal robią to, co robili i mają swobodny dostęp do serwisu. Niesprawiedliwość, ale jak widać tak musi być. Przyznaję, że poprzez takie traktowanie mnie przez Allegro odpuściłem sobie wszystkie sprawy z tym związane. Jednak jak widać po czasie uregulowałem wszystkie zobowiązania.

Mam nadzieję, że kiedyś powstanie realna konkurencja dla tych monopolistów i zaczną traktować ludzi na zasadzie: my dla nich, a nie oni dla nas.

Nie rozpoczynam tego tematu, aby uzyskać poradę co zrobić, aby odzyskać swoje konto, czy coś w tym stylu, tylko po to, by dowiedzieć się co sądzicie o takich działaniach lub sposobie, aby zmienić postępowanie tego serwisu.

Konkurencja jest przecież, nie ma monopolu.

Nie napisałeś podstawy prawnej łamania zasad użytkowania Allegro którą oni przedstawili, ani żadnej podstawy prawnej, wg której oni złamali regulamin. Nie znamy szczegółów, więc co mamy myśleć?

Zajrzyj do punktu 17.2, a jeśli wg Ciebie takowych przyczyn nie podali, to zajrzyj do punktu 19. i zrób co trzeba.